reklama

Falcao a Coentrao byli ve Španělsku obviněni z daňových úniků

Fabio Coentrao Fabio Coentrao autor: Reuters
Radamel Falcao a Fabio Coentrao mají problém. Podle španělské policie měli krátit daně.

Madrid - Fotbalisté Radamel Falcao z Monaka a Fábio Coentrao z Realu Madrid byli ve Španělsku obviněni z toho, že se mezi lety 2012 a 2014 dopustili daňových úniků v celkové výši téměř sedmi milionů eur (185 milionů korun).

Ropovod titulů do Paříže zastavila knížata, slaví i karpatský Maradona. To jsou letošní mistři Ropovod titulů do Paříže zastavila knížata, slaví i karpatský Maradona. To jsou letošní mistři Prohlédněte zde

Oba fotbalisté se podle madridských vyšetřovatelů pomocí firem v daňových rájích vyhnuli placení daní z osobnostních práv. Kolumbijský útočník Falcao v době svého působení v madridském Atléticu připravil údajně stát o 5,5 milionu eur, portugalský obránce Coentrao zhruba o částku 1,3 milionu eur.

Falcao a Coentrao jsou dalšími z řady fotbalistů ve Španělsku, kteří se musejí zpovídat z podezření z daňových podvodů. Před tamními úřady už stanuly barcelonské hvězdy Lionel Messi, Javier Mascherano a Alexis Sánchez či Ángel di María a Ricardo Carvalho z Realu. Pokud se vina Falcaa a Coentraa prokáže, hrozí jim podle všeho vysoké finanční pokuty.

reklama