reklama

Haló, na virus tu umírají lidi! Overmars přirovnal vedení ligy k Trumpovi

Marc Overmars a Pavel Nedvěd (Liga mistrů 2019) Marc Overmars a Pavel Nedvěd (Liga mistrů 2019) autor: Reuters
Sportovnímu řediteli Ajaxu Amsterodam Marcu Overmarsovi se nelíbí záměr nizozemského fotbalového svazu dohrát přerušenou sezonu. Podle bývalého reprezentanta, který přirovnal vedení národního svazu a UEFA k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, by na prvním místě mělo být zdraví.

Overmars se pozastavil nad prohlášením svazu, který uvedl, že se bude řídit doporučením UEFA a sezonu, která byla stejně jako další sportovní soutěže narušena pandemií koronaviru, se pokusí do začátku srpna dohrát. "Proč jsou na prvním místě peníze a ne zdraví lidí?" citoval sedmačtyřicetiletého funkcionáře deník De Telegraaf.

"Myslel jsem, že nizozemský svaz učiní nezávislé rozhodnutí, ale místo toho se schovává za UEFA," uvedl Overmars. "Vůbec tomu nerozumím. Vždyť v Nizozemsku nejsme tak závislí na penězích z televizních práv jako ve Španělsku, Anglii, Itálii nebo Německu," dodal činovník Ajaxu, který v době přerušení soutěže vedl tabulku o skóre před Alkmaarem.

"Jsem přesvědčený, že UEFA zatlačila na svaz, aby se liga za každou cenu dohrála. Jsou jako americký prezident Donald Trump, který byl ještě před týdnem přesvědčený, že ekonomická situace je důležitější než koronavirus. Jenže, haló, na koronavirus v Nizozemsku každý den zemře sto lidí," řekl bývalý záložník Ajaxu, Arsenalu nebo Barcelony.

Nákaza COVID-19 si v Nizozemsku dosud vyžádala 14 tisíc nakažených a přes tisícovku mrtvých. Nejvíce zasaženou zemí v Evropě je Itálie se 110 tisíci potvrzenými případy a 13 tisíci mrtvých. Celkově se koronavirem ve světě nakazilo přes 900 tisíc osob a podlehlo mu téměř 50 tisíc.

reklama