reklama

Iniesta se vyfotil na Tři krále s "černým vzadu", klub fotku smazal, hráč se omlouvá

Andrés Iniesta s rodinou a třemi králi Andrés Iniesta s rodinou a třemi králi autor: Instagram/Andrés Iniesta
Dlouholetý záložník Barcelony a jedna z hlavních tváří španělského fotbalu Andrés Iniesta se omlouvá za fotku, kterou přidal na sociální sítě. Je na ní Iniesta, jeho rodina a Tři králové. Na obrázku je i "černý vzadu", který má obličej namalovaný na černo, takzvaný "blackface".

A to se nelíbilo části Iniestových fanoušků z globálního publika na sociálních sítích, kteří považují "blackface" za urážlivý. Bývalý hráč Barcelony v současné době hraje za japonské Kobe, které fotku nejdříve sdílelo na svých sociálních sítích, pak ji ale smazalo.

Iniesta ji na svém profilu ponechal, jen připojil omluvu pro ty, kteří se mohli cítit dotčeni. "Nechtěl jsem se nikoho dotknout," napsal.

Omluvil se přesto, že ve Španělsku při tradičním koledování, které je běžné i v Česku, je Baltazar tradičně chlapec s tváří namalovanou na černo. Na obrázku je kromě Iniesty také jeho manželka a dvě děti.

Klub Vissel Kobe, který fotografii původně sdílel i na svých sociálních sítích, ji později stáhl. Pod samotným příspěvkem na profilu španělského záložníka se mezitím strhla diskuze, zda je fotka skutečně urážlivá. Někteří fanoušci Iniestovi dokonce vyhrožují.

View this post on Instagram

👑👑👑💫💫💫

A post shared by Andres Iniesta (@andresiniesta8) on

Iniesta působil šestnáct let v Barceloně a dvanáct v národním týmu, se kterým je mistrem Evropy i světa. V roce 2018 přestoupil do japonského klubu Vissel Kobe, za který zatím odehrál 14 zápasů a vstřelil tři branky.

reklama