reklama

Juventus je ochoten vysázet za Schicka téměř 800 milionů, připravuje se pětiletá smlouva

Patrik Schick by se měl stát druhým nejdražším Čechem v historii. Po Pavlu Nedvědovi. Patrik Schick by se měl stát druhým nejdražším Čechem v historii. Po Pavlu Nedvědovi. autor: ČTK
Juventus zaplatí podle italských médií za útočníka Patrika Schicka 30,5 milionu eur (zhruba 797 milionů korun). Jednadvacetiletý český reprezentant by měl podepsat smlouvu na pět let.

Turín - Za útočníka Patrika Schicka zaplatí Juventus podle italských médií dokonce 30,5 milionu eur (zhruba 797 milionů korun). Uvedla to televizní stanice Sky Sport Italia, podle které se turínský celek dohodl se Sampdorií Janov na tříletém splátkovém kalendáři. Pro jednadvacetiletého českého fotbalistu má být v Turíně připravena pětiletá smlouva.

Španělské diamanty, italský nástupce Buffona, Němci se širším kádrem. To jsou hvězdy "malého" Eura Španělské diamanty, italský nástupce Buffona, Němci se širším kádrem. To jsou hvězdy "malého" Eura Prohlédněte zde

Schick by se měl v nejbližších dnech podrobit v novém působišti lékařské prohlídce a podepsat smlouvu. Ve středu ho čeká sraz české jednadvacítky, s kterou má ve čtvrtek odcestovat na mistrovství Evropy v Polsku. Turnaj začne v neděli.

Dosud se psalo, že Schick přestoupí do Juventusu za 25 milionů eur (asi 654 milionů korun), což je výstupní klauzule stanovená v jeho smlouvě se Sampdorií. I po přestupu by mohl zůstat v příští sezoně v janovském klubu, za který odehrál jednu sezonu, v níž dal 11 ligových gólů a upoutal na sebe pozornost.

Záležet bude na tom, jaký udělá v letní přípravě dojem na kouče Juventusu Massimiliana Allegriho. Kdyby se úřadující šestinásobný italský mistr rozhodl poslat Schicka na hostování, má mít Sampdoria právo po něm sáhnout jako první.

Přestup za téměř 800 milionů korun by z Schicka udělal druhého nejdražšího hráče české historie. Víc stál jen Pavel Nedvěd. V roce 2001 ho právě Juventus koupil z Lazia Řím za zhruba 1,6 miliardy korun. Část z odstupného za Schickův přestup dostane pražská Sparta, která loni talentovaného útočníka prodala do Sampdorie za přibližně 100 milionů korun.

reklama