reklama

Kluby v Itálii se shodly na snížení mezd. Hráčská unie označila návrh za hanebný

Juventus přerušením výplat ušetří 90 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun). Juventus přerušením výplat ušetří 90 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun). autor: Reuters
Fotbalové kluby z nejvyšší italské ligy se jednomyslně shodly na snížení mezd v době pandemie koronaviru. Pokud se aktuální sezona předčasně ukončí, po čtyři měsíce se výplaty sníží o třetinu. V případně obnovení ročníku zkrátí kluby mzdy o šestinu po dobu dvou měsíců. Hráčská unie však návrh odmítla a označila ho za hanebný.

Hlasování se nezúčastnil Juventus Turín, který už dříve oznámil, že jeho hráči a realizační tým nebudou pobírat výplatu čtyři měsíce. Juventus spočítal, že přerušením výplat ušetří 90 milionů eur (téměř 2,5 miliardy korun).

Cílem snížení mezd je minimalizovat ztráty klubů. Vedení Serie A také vyjádřilo touhu dokončit přerušený ročník za předpokladu, že to umožní zdravotní podmínky a vládní rozhodnutí.

Místopředseda hráčské unie Umberto Calcagno prohlásil, že rozhodnutí klubů je nepřijatelné. "Všechny škody, které ta krize způsobila, zaplatí jedině hráči," citovala ho italská média.

Itálie eviduje po Španělsku druhý nejvyšší počet nakažených v Evropě. Novým typem koronaviru se nakazilo téměř 130 tisíc lidí a skoro 16 tisíc z nich zemřelo, což je nejvíce ze všech evropských zemí.

reklama