reklama

Manchester se ponořil do smutku, truchlí i rocková superhvězda. Zemřela legenda City

Asociated Press |  00:46
Po krátké nemoci zemřela v úterý ve věku 74 let klubová legenda Manchesteru City a anglický fotbalový reprezentant Colin Bell. Bývalý záložník odehrál v letech 1966-1979 za tým 492 zápasů a vstřelil v nich 152 gólů.

Bell s City získal v roce 1968 druhý ligový titul v historii a pomohl také ke triumfům v Anglickém poháru, Ligovém poháru a evropském Poháru vítězů poháru. Rodák z Hesledenu byl součástí hvězdného tria Bell, Lee, Summerbee ve středové formaci City. 

"S nejhlubším smutkem a těžkým srdcem oznamujeme úmrtí legendy Manchesteru City Colina Bella. Colin odešel v poklidu po krátké nemoci, která nesouvisela s covidem. Zanechal po sobě manželku Marii, děti Jona a Dawn a vnuky Lukea, Mark, Islu a Jacka," uvedl klub.

Upřímnou soustrast vyjádřili slavní současní i bývalí hráči nejen Manchesteru CIty. "Smutná zpráva, že odešel Colin Bell. Jeden z mých oblíbených hráčů, když jsem vyrůstal," napsal na Twitter někdejší kanonýr Gary Lineker, nejlepší střelec mistrovství světa 1986.

S kondolencí přispěchal také Liam Gallagher, frontman hvězdné rockové formace Oasis a velký fanoušek City, i městský konkurent Manchester United.

V roce 2004 byla po osmačtyřicetinásobném reprezentantovi Bellovi pojmenována jedna z tribun klubového stadionu. Na jeho počest nastoupí dnes před derby s United v semifinále Ligového poháru hráči City v dresech s Bellovým číslem osm.

Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Smutný přehled roku 2020. Zemřeli Bryant, Maradona, české legendy i mladá motorkářka Prohlédněte zde
reklama