reklama

Maročana Benatiu z Juventusu rasisticky uráželi při televizním rozhovoru

Medhi Benatia. Medhi Benatia. autor: Reuters
Nepříjemnou zkušenost zažil marocký obránce Juventusu Turín Medhi Benatia, který přerušil živý televizní rozhovor pro veřejnoprávní stanici Rai poté, co ve sluchátku zaslechl rasistickou urážku.

Řím - V italské fotbalové lize řeší v krátké době další rasistický skandál. Marocký obránce Juventusu Medhi Benatia přerušil živý televizní rozhovor pro veřejnoprávní stanici Rai poté, co ve sluchátku zaslechl rasistickou urážku.

Muntari odešel kvůli rasistickým urážkám a byl potrestán. Na rozdíl od fanoušků Muntari odešel kvůli rasistickým urážkám a byl potrestán. Na rozdíl od fanoušků Čtěte zde

Kontroverze se odehrála po sobotní remíze Juventusu 1:1 v městském derby s FC Turín. Benatia náhle přerušil odpověď na otázku k zápasu a uvedl: "Kdo to řekl?" V ten moment totiž zaslechl ve sluchátku rasistickou urážku, podle médií o "zas…ém Marokánci". Do vysílání slova nepronikla.

Vedení televize se druhý den omluvilo jak Benatiovi, jenž v Juventusu hostuje z Bayernu Mnichov, tak klubu. Zároveň popřelo, že by urážka přišla od pracovníků Rai, a uvedlo, že incident vyšetří.

To požaduje i Juventus, jenž televizi varoval, aby se nesnažila událost zahrát do autu. "Zvuková linka vede přímo ze sídla Rai v Miláně do sluchátek. Takže doufáme, že vyšetřování bude pokračovat bez toho, aby se uchylovali k výmluvám, incident zlehčovali a zkreslovali fakta," uvedl klub v prohlášení v reakci na spekulace, že urážku mohl pronést někdo z jeho pracovníků na stadionu.

Předminulý víkend odešel z trávníku v závěru utkání v Cagliari ghanský záložník Sulley Muntari z Pescary, jenž neúspěšně upozorňoval rozhodčího na rasistické urážky z hlediště. Svěřenci českého trenéra Zdeňka Zemana dokonce hrozil za nedovolené opuštění hrací plochy jednozápasový distanc, jenž mu ale byl po odvolání zrušen.

reklama