reklama

Na zkoušku přijde zatraceně rychlý hráč, řekli fotbalistům v Norsku. A do šatny vpadl Bolt

Usain Bolt si v Norsku zatrénoval v tričku s číslem připomínajícím jeho světový rekord. Usain Bolt si v Norsku zatrénoval v tričku s číslem připomínajícím jeho světový rekord. autor: Reuters
Nejrychlejší muž planety to s fotbalem myslí vážně. Usain Bolt trénuje s fotbalisty norského Strömsgodsetu, aby se připravil na charitativní utkání v Manchesteru, které ho za jedenáct dní čeká.

Oslo - Osminásobný olympijský vítěz v atletice Usain Bolt, který se netají touhou vyzkoušet si fotbalovou kariéru, si dnes zatrénoval s norským ligovým týmem Strömsgodset. Příští týden by se měl světový rekordman v běhu na 100 a 200 metrů objevit v přípravném utkání proti klubové juniorce.

Slavný Jamajčan dnes nakráčel do šatny Strömsgodsetu bez předchozího ohlášení. "Hráčům jsme jen řekli, že na zkoušku přijde hráč, který je zatraceně rychlý. Pak se otevřely dveře a vešel Bolt. Byl to pro ně šok, nemohli tomu uvěřit," řekl sportovní ředitel norského klubu Jostein Flo.

Jednatřicetiletý Bolt, jenž ukončil kariéru na loňském mistrovství světa v Londýně, dostal dres s číslem 9,58, což je hodnota jeho světového rekordu na stovce.

"Chci se zlepšovat, makat na sobě co nejvíc a hrát co nejlépe. Možná mi pak dají šanci," uvedl Bolt. V březnu absolvoval trénink s fotbalisty Dortmundu, klubem jeho snů je Manchester United.

V Norsku se Bolt připravuje na charitativní utkání, které se odehraje na stadionu Old Trafford v Manchesteru v neděli 10. června. Bývalý jamajský sprinter povede jako kapitán Výběr světa v duelu proti anglickému týmu zpěváka Robbieho Williamse.

Rozhovor s Usainem Boltem po tréninku s týmem Strömsgodset:

Usain Bolt gjester studio etter sin første trening på Marienlyst.

Zveřejnil(a) Strømsgodset Toppfotball dne 30. May 2018
reklama