reklama

Obránce Lichtsteiner se stal první Emeryho posilou v Arsenalu

Stephan Lichtsteiner po zápase proti Borrusii Monchengladbach. 3.11.2015 Stephan Lichtsteiner po zápase proti Borrusii Monchengladbach. 3.11.2015 autor: Reuters
Čtyřiatřicetiletý Lichtsteiner strávil v Juventusu sedm let, během nich odehrál za "Starou dámu" 257 utkání a sedmkrát po sobě s ní vyhrál italský titul.

Londýn - Nový trenér fotbalistů Arsenalu Unai Emery se dočkal první posily od doby, kdy převzal "Kanonýry" po Arsénu Wengerovi. Londýnský klub získal do zadních řad švýcarského reprezentačního obránce Stephana Lichtsteinera, kterému končila smlouva v Juventusu Turín.

Čtyřiatřicetiletý Lichtsteiner strávil v Juventusu sedm let, během nich odehrál za "Starou dámu" 257 utkání a sedmkrát po sobě s ní vyhrál italský titul. Předloni se stal kapitánem švýcarské reprezentace a za národní celek nastoupil k 99 utkáním. Další by měl přidat na nadcházejícím světovém šampionátu v Rusku.

"Stephan přinese do našeho kádru obrovské zkušenosti a vůdcovské schopnosti. Je to skvělý hráč s velmi pozitivním přístupem. Jsem si jistý, že nás pozvedne na hřišti i mimo něj," uvedl Emery pro klubový web.

reklama