Remízu v Sassuolu zachraňoval pět minut před koncem Milik, Neapol zůstává třetí

23. 4. 2017 14:40
Fotbalisté Neapoli pouze remizovali 2:2 na hřišti Sassuola a neposunuli se alespoň dočasně na druhé místo před AS Řím. Všechny branky padly až ve druhé půli, tu poslední vstřelil polský kanonýr Milik.
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik | Foto: ČTK

Řím - Fotbalisté Neapole remizovali v 33. kole italské ligy na hřišti Sassuola 2:2 a nevyužili šanci alespoň dočasně se posunout na druhé místo. Neapol posedmé v řadě bodovala, nenavázala však na předchozích šest venkovních výher.

Všechny čtyři branky padly až v druhém poločase. Hamšík v 51. minutě vystřelil těsně vedle, o minutu později už ale hosté vedli, když Callejónův centr hlavou zužitkoval Mertens. Útočníci Neapole jsou v této sezoně velmi produktivní. Mertens se přímo podílel na 27 brankách, když jich 22 dal a na pět přihrál. Callejón je prvním hráčem v Serii A, který v tomto ročníku zaznamenal dvouciferný počet gólů i asistencí.

Domácí ale dokázali stav otočit. V 59. minutě po Hamšíkově chybě skóroval Berardi a deset minut před koncem dokonal obrat střídající Mazzitelli. Mezitím Neapol dvakrát trefila brankovou konstrukci. Bod jí zachránil až pět minut před koncem další náhradník Milik, jenž se prosadil poprvé po vleklém zranění.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Sassuolo - Neapol 2:2 (59. Berardi, 80. Mazzitell - 52. Mertens, 85. Milik),

15:00 AC Milán - Empoli, Chievo - FC Turín, Lazio Řím - Palermo, Sampdoria Janov - Crotone, Udine - Cagliari,

20:45 Juventus Turín - FC Janov.