reklama

Říkejte mi "Johne". Mourinho se vtipně omluvil za to, že spletl jméno kouče Anglie

José Mourinho José Mourinho autor: Reuters
José Mourinho už mnohokrát přesvědčil, že je nejen skvělým koučem, ale také vtipným bavičem. S humorem pojal i omluvu trenérovi anglické fotbalové reprezentace Garethu Southgateovi, jehož několikrát označil mylně jako "Garyho".

Kouč Tottenhamu nazval Southgatea několikrát "Garym" při mediální výměně názorů ohledně vytížení klíčového útočníka Spurs Harryho Kanea v národním týmu.

"Že bych přes noc vyrostl?" Mourinha v Makedonii zaskočily nízké brány "Že bych přes noc vyrostl?" Mourinha v Makedonii zaskočily nízké brány Čtěte zde

Portugalec požadoval po kouči Albionu, aby v probíhajícím reprezentačním bloku nenasazoval kapitána mužstva do všech zápasů, a šetřil tím jeho zdraví.

"Mému příteli Garymu můžu slíbit, že až do konce sezony nenasadím Harryho Kanea do žádného přípravného zápasu ani na jedinou minutu," vzkázal Mourinho na oplátku Southgateovi a "Gary" ho pojmenoval ještě několikrát.

Poté, co ho na chybné oslovení upozornili žurnalisté, přispěchal Mourinho s omluvou. "Už jsem mluvil se Southgatem, ale chci to říct i veřejně. Když jsem říkal 'Gary Southgate', přísahám, že jsem po těch letech v Anglii myslel, že Gary je zkrácená podoba pro Garetha. Nazval jsem ho Garym a omluvil jsem se mu za to a chci to udělat i veřejně, protože ho velmi respektuji," uvedl portugalský stratég.

Vzápětí připojil originální nabídku: "Myslím, že jsem na něj byl celou dobu hodný a na závěr jsem ho pak takhle urazil… Takže jestli chce, může mi říkat 'Johne' a já to přijmu."

Mourinhovo vysvětlení a nabídka Southgateovi:

Jen před pár týdny přitom Mourinho pobavil, když na tréninku Tottenhamu učil své svěřence, jak se správně vyslovuje jeho křestní jméno. "Nesnáším, když někdo vyslovuje jména špatně, člověče," vysvětloval. 

Přestože se v předchozích dnech Southgate vůči Mourinhovi poměrně ostře vymezil s tím, že nepotřebuje instrukce, kolik toho má který fotbalista odehrát, kauzu svého křestního jména vzal s nadhledem.

"Co řekl, pro mě nebylo nic nového, protože mě nazval Garym už na jedné tiskovce před několika lety. José se mi teď omluvil a já s tím nemám nejmenší problém," prohlásil kouč Anglie. 

"Zaplaťpánbůh, že k nám přicházejí trenéři, kteří umí mluvit čtyřmi nebo pěti jazyky, jako José. Já jsem úplně na nule třeba s francouzštinou nebo španělštinou," přiznal Southgate. "Upřímně řečeno, odhalit v angličtině správně každou nuanci je těžké. Takže k nim mám velký obdiv, jak se s tím vypořádávají," doplnil.

Mourinho mimochodem začínal svou oslnivou kariéru po boku legendárního anglického kouče Bobbyho Robsona, jemuž byl v Benfice Lisabon k ruce jako tlumočník, a později s ním prošel i Portem a Barcelonou.

Sám pak veleúspěšně působil nejen v rodném Portugalsku a Anglii, kde vedl Chelsea a Manchester United, ale také v Itálii (Inter Milán) a Španělsku (Real Madrid).

Kam to utíká? Udivenému Mourinhovi zmizel během utkání z trávníku klíčový hráč Kam to utíká? Udivenému Mourinhovi zmizel během utkání z trávníku klíčový hráč Čtěte zde
reklama