reklama

Ronaldo jako mimozemšťan. Při gólu visel ve vzduchu hodinu a půl, nohy dal nad břevno

Hvězda Juventusu Cristiano Ronaldo dává neuvěřitelný gól do sítě Sampdorie Janov Hvězda Juventusu Cristiano Ronaldo dává neuvěřitelný gól do sítě Sampdorie Janov autor: Reuters
Cristiano Ronaldo nadchl gólovou hlavičkou, kterou rozhodl středeční předehrávku italské ligy v Janově.

Kanonýr Juventusu si našel míč po centru Alexe Sandra v nevídané výšce, kterou technika spočítala na 256 centimetrů, a překonal brankáře Sampdorie Emila Audera. O jeho parádě se s uznáním vyjádřil i soupeř, Ronaldo sám sebe přirovnal k basketbalové legendě Chicaga Bulls Michaelu Jordanovi, jenž ve své éře udivoval publikum efektními kousky vysoko ve vzduchu.

"CR7 Air Jordan," uvedl portugalský reprezentant v postu na sociálních sítích se snímky s jednotlivými fázemi rozhodujícího okamžiku zápasu. Srovnání přezdívek obou sportovních ikon doplnil o ikonku letadla.

Před Ronaldem se sklonil i trenér Sampdorie Claudio Ranieri. "Visel ve vzduchu snad hodinu a půl. Předvedl něco, co se jinak vidí jen v NBA," řekl. "Prohráli jsme, ale porazila nás dvě mistrovská díla," dodal s odkazem i na gólovou střelu Paula Dybaly.

Neudržel se třeba ani bývalý anglický útočník a dnes televizní expert Gary Lineker. "Ronaldo dal právě gól hlavou, při kterém měl nohy výš než břevno… To byla jen malá nadsázka," napsal na twitteru.

Také v italských médiích vyvolal Ronaldův gól údiv a nadšení. "Tenhle gól musí být vzorem ve všech fotbalových akademiích," napsal Tuttosport. Ronalda označil za Marťana a s podobným přirovnáním přišla i Gazzetta dello Sport. "Mimozemšťan Ronaldo. On neustále hledá nové území, které by si podmanil."

reklama