reklama

Růžová to nemůže být. Fanoušci Juventusu jsou zděšení, nový dres týmu je pobouřil

I Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, bude od příští sezony nosit dres s nezvyklým růžovým pruhem I Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, bude od příští sezony nosit dres s nezvyklým růžovým pruhem autor: Reuters
Nový dres, v němž by se měli od příští sezony objevovat fotbalisté Juventusu, pobouřil fanoušky staronového italského mistra. Příznivcům "Staré dámy" vadí především růžový pruh na novém trikotu.

Bianconeri. Tedy černobílí. Přezdívka Juventusu vystihuje barvy, s nímž ho má většina fotbalových fanoušků spojený. A černobíle pruhovaný dres je pro ně posvátnou tradicí.

Proto poté, co nedopatřením unikly ještě před oficiální prezentací na veřejnost snímky nového dresu, s nímž hodlá turínský velkoklub vyrukovat do příští sezony, vypukla mezi tifosi na sociálních sítích bouře. Ještě by nejspíš překousli, že místo pruhů je dres "sešitý" z černé a bílé poloviny. Co jim však vadí především, je výrazný růžový motiv uprostřed.

Snímky nového dresu unikly z focení, kdy v něm pózoval Paulo Dybala:

"Je to hnus, jako všechno v moderním fotbale. Pořádně mě to rozpálilo," odplivl si na Twitteru symbolicky fanoušek John Sidoli. "Je to šedesát let, co fandím Juventusu. Dres ale musí mít černobílé pruhy, jako ten, co nosili Sivori, Charles a Boniperti," tvrdil Francesco Policar s odkazem na legendární Trio Magico, hvězdnou útočnou trojici, která táhla Juventus na přelomu 50. a 60. let.

Reakce jednoho z nespokojených fanoušků:

"Nelíbí se mi to. Tohle není dres Juventusu. Možná si časem moje oko zvykne, ale teď se mi to fakt nelíbí," přidal se další fanoušek Gianfranco Buonadie. Podobný poprask mimochodem způsobila i změna klubového znaku před dvěma lety a postupem času odpor fanoušků vyšuměl.

Fotbaloví historici navíc vedení klubu brání. Upozorňují totiž na to, že v černobílých dresech hraje Juventus, založený v roce 1897, od roku 1903. A do té doby hrál - ano, v růžovém… A právě tuto historickou dobu chtěli návrháři nového dresu připomenout.

První "dresy" Juventusu z konce 19. století…

… a aktuální dres turínského velkoklubu:

Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, při víkendových oslavách zisku italského titulu Cristiano Ronaldo, největší hvězda fotbalového Juventusu, při víkendových oslavách zisku italského titulu | Foto: Reuters
reklama