reklama

Schick odletěl z Eura na otočku do Turína. Milionový kontrakt však zatím nepodepsal

Patrik Schick Patrik Schick autor: Milan Kammermayer
Útočník české jednadvacítky Patrik Schick ve čtvrtek zamířil do Turína, kde absolvoval zdravotní prohlídku. Druhý nejdražší český fotbalista historie z něj bude ale až po mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Turín - Fotbalista Patrik Schick prošel v Juventusu Turín první částí zdravotní prohlídky a následně odjel zpět k českému národnímu týmu do 21 let na mistrovství Evropy v Polsku. Teprve po skončení šampionátu se Schick opět vrátí do Turína, kde bude definitivně uzavřen jeho přestup ze Sampdorie Janov.

Němci ovládli ME do 21 let. Nezastavilo je ani Španělsko. Projděte si výsledky a program ME Němci ovládli ME do 21 let. Nezastavilo je ani Španělsko. Projděte si výsledky a program ME Prohlédněte zde

"Patrik Schick dnes dokončil velkou část lékařské prohlídky potřebné k jeho přestupu ze Sampdorie. Nyní se vrací k reprezentaci a zbývající formality dokončí, až bude propuštěn z reprezentačních povinností," uvedl Juventus na svém webu.  

S Schickovým odchodem neměl den po vítězství 3:1 nad Itálií trenér Vítězslav Lavička problém. "Den po utkání mají hráči, kteří absolvovali většinu času na hřišti, lehký trénink, zaměřený na regeneraci. Odpoledne mají všichni osobní volno. Patrik tyto procedury absolvoval hned večer po zápase u našich fyzioterapeutů a masérů," uvedl Lavička.

"Jsem moc rád, že mi vedení jednadvacítky tuto cestu umožnilo. Je to pro mě velice důležité. Věřím , že to nakonec pomůže i tady na turnaji, že se vrátím s čistou hlavou a že v sobotním zápase gól dám," konstatoval sám Schick.

Schick má za sebou povedenou první sezonu v Sampdorii Janov, za kterou v italské lize nastřílel jedenáct branek. Úřadující šestinásobný mistr má podle italských médií za bývalého hráče Sparty a Bohemians 1905 zaplatit 30,5 milionu eur (zhruba 797 milionů korun).

Víc stál z českých fotbalistů pouze Pavel Nedvěd, kterého v roce 2001 právě Juventus koupil z Lazia Řím za zhruba 1,6 miliardy korun. Bývalý reprezentační kapitán a držitel Zlatého míče z roku 2003 v současnosti v turínském celku působí jako viceprezident.

reklama