reklama

Straka v kabině skončila. Francouzský klub vyhodil reprezentanta, okradl spoluhráče

Lamine Diaby-Fadiga, padlý a nyní už i bývalý fotbalista OGC Nice Lamine Diaby-Fadiga, padlý a nyní už i bývalý fotbalista OGC Nice autor: ČTK
Teprve osmnáctiletý fotbalista Lamine Diaby-Fadiga dostal v Nice padáka. Francouzský klub ho vyhodil poté, co v kabině okradl spoluhráče.

Diaby je považovaný za velký talent francouzského fotbalu. Za první tým OGC Nice nastoupil už v šestnácti letech, když debutoval v utkání Evropské ligy proti Arnhemu, pravidelně hrál za francouzské mládežnické reprezentace.

Teď ale jeho kariéra dostala pořádný škraloup. Diaby totiž okradl svého klubového spoluhráče Kaspera Dolberga, dánskému internacionálovi uloupil přímo v šatně luxusní hodinky v ceně 70 tisíc eur (v přepočtu asi 1,8 milionu korun).

Hříšník se k činu přiznal, francouzský celek s ním přesto okamžitě rozvázal smlouvu. "Nice nemůže a nebude tolerovat takové chování, které by narušilo důvěru a jednotu všech zaměstnanců klubu a členů červeno-černé rodiny," napsalo OGC v prohlášení.

Nice patří v posledních letech ke špičce francouzské ligy, v sezoně 2017/2018 se dostalo až do posledního předkola Ligy mistrů. V aktuálním ročníku nejvyšší francouzské soutěže mu po osmi kolech náleží páté místo.

Kasper Dolberg, okradený fotbalista OGC Nice Kasper Dolberg, okradený fotbalista OGC Nice | Foto: Reuters
reklama