reklama

Rebel týden bez platu. Arrizabalaga přijde za vzpouru proti trenérovi o šest milionů

Kepa Arrizabalaga gestikuluje, že se ve finále Ligového poháru nenechá přes pokyn trenéra vystřídat. Kepa Arrizabalaga gestikuluje, že se ve finále Ligového poháru nenechá přes pokyn trenéra vystřídat. autor: Reuters
Brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga přijde o týdenní plat za to, že se odmítl v nedělním finále Ligového poháru proti Manchesteru City nechat vystřídat. Španělský gólman, jenž týdně vydělává téměř 200 000 liber (šest milionů korun), se za neuposlechnutí pokynu trenéra Maurizia Sarriho omluvil.

Sarri chtěl Arrizabalagu ve Wembley vystřídat v závěru prodloužení, protože měl pocit, že se gólman po zákroku při šanci Sergia Agüera zranil.

Ačkoli už střídání signalizoval čtvrtý rozhodčí a u postranní čáry byl připraven náhradní brankář a penaltový specialista Willy Caballero, odmítl čtyřiadvacetiletý Bask opustit hřiště. Trenéra tím rozzuřil a vyvolal velké pozdvižení u fanoušků a expertů.

Zápas skončil i po prodloužení 0:0 a v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hráči City. Sarri označil kontroverzní moment za nedorozumění, protože si myslel, že Arrizabalaga má křeče.

V pondělí se gólman, jenž přišel do Chelsea loni z Bilbaa za rekordních 80 milionů eur (dvě miliardy korun), italskému trenérovi omluvil.

"I když to bylo nedorozumění, udělal jsem chybu v tom, jak jsem situaci řešil. Proto jsem se dnes osobně omluvil trenérovi, Willymu, spoluhráčům a klubu. A nyní se chci omluvit i fanouškům," uvedl v pondělí na klubovém webu Arrizabalaga.

Ve středu Chelsea, jež prohrála tři z minulých čtyř ligových zápasů, přivítá v Premier League v londýnském derby Tottenham. Spekuluje se o tom, že v případě dalšího neúspěchu by mohl být kouč Sarri od týmu odvolán. Zajímavé také bude, zda italský expert vsadí proti Spurs znovu na Arrizabalagu.

"Musím se rozhodnout, co bude lepší pro kolektiv. Bude to rozhodnutí pro tým a všechny hráče. Tím jim pošlu signál," konstatoval Sarri.

Sarri považuje incident se střídáním za uzavřený. "Je to mladý hráč a udělal chybu. Jsem si jistý, že si sám uvědomuje, jak velkou chybu udělal. Ale pro mě to včerejškem skončilo," řekl šedesátiletý trenér na tiskové konferenci. 

Neslýchaná drzost gólmana Chelsea spustila lavinu. Je to darebák, šije do něj Lineker Neslýchaná drzost gólmana Chelsea spustila lavinu. Je to darebák, šije do něj Lineker Čtěte zde
reklama