reklama

Záložník Mareček přestoupil ze Sparty do Lokerenu

Lukáš Mareček. Lukáš Mareček. autor: Milan Kammermayer
Sedmadvacetiletý Lukáš Mareček už v minulosti v Belgii působil v dresu bruselského Anderlechtu. Teď bude hráčem Lokerenu.

Praha - Záložník Lukáš Mareček přestoupil ze Sparty do Lokerenu, se kterým trojnásobný reprezentant podepsal smlouvu do konce června 2021. Sedmadvacetiletý fotbalista už v minulosti v Belgii působil v dresu bruselského Anderlechtu. 

"Vracím se po čtyřech rokách a to, že vím, do čeho jdu, může být moje výhoda," uvedl tiskové zprávě Mareček, který přišel do Anderlechtu v roce 2010 z Brna. V belgickém celku strávil tři sezony, v ročníku 2012/2013 odešel na hostování do Heerenveenu.

V roce 2013 přestoupil do Sparty, za kterou v nejvyšší soutěži odehrál 100 zápasů a získal s ní double za triumf v lize i poháru. Začátkem roku mu však vedení klubu oznámilo, že s ním pro jaro už nepočítá. "Nejsem nadšený z toho, jak se Sparta v konci zachovala. Musel jsem chvíli trénovat bokem a nemohl jsem být v týmu," uvedl.

V třináctém celku belgické ligy se Mareček mimo jiné potká se sportovním ředitelem Willym Reyndersem, který jako trenér v klubu zažil české hráče Jana Kollera, Romana Vonáška, Martina Pěničku nebo Václava Budku.

Marečkův dnes už bývalý spoluhráč Vjačeslav Karavajev míří do Nizozemska. "Jde o klub z nizozemské ligy, jednání spějí do finální fáze," řekl idnes.cz hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International.

reklama