Borussia Dortmund
Znak Bayern Mnichov
FC Bayern Mnichov
  • 11. Aubameyang

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání 11. kola německé Bundesligy mezi týmy Borussia Dortmund a FC Bayern Mnichov. Zápas začne v Dortmundu v sobotu 19. listopadu v 18:30.

11. kolo německé Bundesligy nabízí jednoznačný šlágr v podobě souboje Dortmundu s Bayernem Mnichov. Domácí fotbalisté zůstávají v aktuální sezoně zatím trochu za očekáváním a najdeme je až na šesté příčce. Ani jízda Bayernu není tak suverénní jako vloni. Mnichovský velkoklub nejvíce prohání nováček z Lipska, který zůstane na čele tabulky, pokud dnes Bayern ve Vestfálsku nezvítězí. Očekávaný duel začíná v 18:30.

Dortmundu možná nevyšel vstup do německé soutěže ideálně, avšak v posledních týdnech se svěřenci trenéra Thomase Tuchela přeci jen rozjíždějí. Nutno podotknout, že to platí především pro Ligu mistrů, kde si s předstihem jako první zajistili postup ze své skupiny po dvou říjnových výhrách nad Sportingem. V lize Dortmund po porážce s Leverkusenem třikrát v řadě remizoval. O body se dělil s Herthou Berlín, Ingolstadtem a se Schalke. Před reprezentační přestávkou BVB zvítězilo v Hamburku 5:2. Na čelo tabulky ztrácí Dortmund devět bodů a případná výhra nad Bayernem by jej výrazně posunula vzhůru.

10. kolo, sobota 5. listopadu, 15:30, Hamburk:

Hamburk SV - Borussia Dortmund 2:5 (0:3)

Branky: 55. a 81. Müller - 4., 23., 27. a 48. Aubameyang, 76. Dembelé.

Diváci: 57 000.

Základní sestava Dortmundu:

Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Bartra – Piszczek, Götze, Weigl, Schürrle, Schmelzer (C) – Ramos, Aubameyang. Trenér: Thomas Tuchel.

Náhradníci: Weidenfeller – Durm, G. Castro, Dembeé, Sahin, Pulisic, Kagawa.

Bayern Mnichov v letošní sezoně na domácí scéně ještě neprohrál, ale už poztrácel body kvůli třem remízám. V říjnu remizovali svěřenci trenéra Carla Ancelottiho doma s Kolínem a ve Frankfurtu. Následně si Bayern poradil s Mönchengladbachem a v Augsburgu, jenže před reprezentační přestávkou znovu pouze remizoval s Hoffenheimem. V Lize mistrů už si tým z Bavorska zajistil postup ze skupiny navzdory porážce od Atlética Madrid. Nicméně v německé lize se Bayern nechal dotáhnout překvapením z Lipska a pokud v Dortmundu nezvítězí, přepustí nováčkovi senzační vedení v tabulce.

10. kolo, sobota 5. listopadu, 15:30, Mnichov:

FC Bayern Mnichov - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1)

Branky: 34. Zuber (vl.) - 16. Demirbay. Diváci: 75 000.

Základní sestava Bayernu Mnichov:

Neuer – Lahm (C), Boateng, Hummels, Alaba – Alcantara, Alonso, Kimmich - Müller, Lewandowski, Ribéry. Trenér: Carlo Ancelotti.

Náhradníci: Ulreich – Badstuber, Bernat, Rafinha, Costa, Sanches, Green.

Bavorský velkoklub předskočil na čele nečekaně nováček z Lipska.

Je jisté, že se utkání odehraje před fantastickou kulisou.

Vzájemná utkání z poslední doby hovoří ve prospěch Bayernu. Mnichov dokázal Dortmund v podzimní části loňské sezony doma rozstřílet 5:1, na jaře se pak ve Vestfálsku zrodila remíza 0:0. Po penaltách zvítězil Bayern v poměru 1:0 také ve finále národního poháru a po výsledku 2:0 ovládl i německý Superpohár. Dortmund má velkému rivalovi co vracet.

Hlavním rozhodčím utkání je Tobias Stieler. Na čarách mu budou asistovat Sascha Thielert a Matthias Jöllenbeck.

Dortmundu schází Marco Reus, na soupisce Bayernu nenajdeme Arjena Robbena ani Kingsleyho Comana.

Fotbalisté nastupují na trávník naplněného Vestfálského stadionu. V tomto fotbalovém svatostánku panuje tradičně famózní atmosféra.

Ještě před začátkem utkání je tu minuta ticha za zesnulého bývalého fotbalistu a fanouška Borussie, Akiho Schmidta.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Ribéry byl při premiérovém průniku po levé straně faulován Götzem. První standardní situaci rozehrával Alonso, ale domácí dokázali balon odvrátit.

2.

Bayern drží balon a typickou kombinací uspává vestfálský celek. Lahm přihrál do druhé vlny Kimmichovi, jehož u postranní čáry nedovoleným způsobem zastavil Schürrle.

3.

S míčem zatím hrají především hráči Mnichova, kteří se teď ovšem dostali při rozehrávce pod tlak. Lahm si musí pomoct přihrávkou na Neuera.

4.

Aubameyang pronikl po pravé straně a odcentroval na hranici šestnáctky, kde se však Ramos neprosadil. Alcantara si přišel dozadu pro přihrávku od Hummelse.

5.

Boateng se vysunul až na polovinu, kde se však provinil faulem. Piszczekův centr nepustil do vápna Alonso a odhlavičkoval balon na druhou stranu k postranní čáře.

6.

Schmelzer nepřihrál vůbec dobře a odevzdal balon přímo na kopačku Alcantary. Po centru Alaby si Lewandowski v souboji s Papastathopoulosem ve vápně pomohl faulem.

7.

Alcantara fauloval Weigla a utkání je od počátku velmi vyhecované, jak jsme při souboji těchto dvou týmů zvyklí. Rovněž se od první minuty hraje v rychlém tempu.