17. 12. 2009 23:25
Dál jde také Anderlecht a Twente.
Hráči Valencie se radují z postupu
Hráči Valencie se radují z postupu | Foto: Sport

Praha - Vítězstvím nad Slavií si zajistili postup do další fáze Evropské ligy fotbalisté Lille.

Ve druhém utkání skupiny B se o účast v dalších kolech střetl v přímém souboji Janov s Valencií.

Španělé šli sice před koncem prvního poločasu do vedení, ale domácí srovnali na 1:1 Crespem. Italský celek poté vyvinul velký tlak, který mohl na druhé straně definitivně utnout Villa, jenže neproměnil penaltu.

Zoufalá honba za potřebným gólem však v nastaveném čase vyprodukovala fatální hrubku janovského gólmana. Daleko ze své brány nastřelil Villu, a ten se tentokrát nemýlil.

Mezi 32 nejlepších se zařadil rovněž Anderlecht s českým obráncem Ondřejem Mazuchem. V zápase s nedalekým Ajaxem Amsterdam neponechal nic náhodě a i přes dvoubodový náskok na Dinamo Záhřeb porazil nizozemský klub 3:1

Na překvapivého vítěze skupiny C se korunoval výhrou v zápase dvou postupujících nad Hamburkem izraelský Hapoel Tel Aviv. Český obránce David Rozehnal odehrál celý zápas, záložníka Davida Jarolíma trenér šetřil na lavičce.

Zápas bez obran sehráli fotbalisté Rapidu Vídeň a Celtiku Glasgow. Ani jeden z nich už na postup pomýšlet nemohl, a tak viděli diváci hned šest gólů. Domácí vedli v 19. minutě už 3:0. Ovšem rychlým vedením se nechali ukolébat a dovolili Celtiku snížit a nakonec v nastaveném čase i vyrovnat.

Večerní zápasy už tolik branek nepřinesly.

I z jednoho vstřeleného gólu však měli velkou radost fotbalisté Twente Enschede, kterým si pojistili postup z druhého místa. Nakonec by jim však stačila i porážka. Druhý adept v postupovém boji Tiraspol totiž nedokázal překvapit na půdě Fenerbahce.

Jediný tým, který získal plný počet 18 bodů, je Salcburk, za nějž při výhře ve Villarrealu odehrál posledních pět minut také Patrik Ježek. Vítězný gól vstřelil už v 7. minutě exslávista Švento.