Zenit veze z Mnichova remízu, Šírl v odvetě nenastoupí

sid
24. 4. 2008 22:45
Bayern - Petrohrad 1:1, Rangers - Fiorentina 0:0

Mnichov/Glasgow - Senzační remízu z prvního semifinále Poháru UEFA si z mnichovské Allianz Areny odváží fotbalisté Zenitu Petrohrad. Domácí sice poslal do vedení Franck Ribéry, když v prvním poločase nadvakrát proměnil penaltu.

Ve druhém poločase si však obránce Bayernu Lucio vstřelil vlastní branku a rozhodl o dělbě bodů. Do odvety si tak veze nadějnější pozici Petrohrad.

Domácí Bayern nastoupil do utkání aktivně, ač postrádal vykartového kanonýra Toniho. Nápor bavorského celku vyvrcholil v osmnácté minutě, když slovenský rozhodčí Luboš Micheľ po faulu na Zé Roberta nařídil pokutový kop.

Jeho exekuce se ujal francouzský reprezentant Ribéry, ale kopl ho ledabyle. Přízemní střelu doprostřed brány ovšem ke smůle Petrohradských brankář Malafejev vyrazil přímo před sebe a pro záložníka Bayernu nebyl problém dorazit míč do brány.

I nadále měl více ze hry vedoucí celek německé Bundesligy, další branku však již nepřidal.

Naopak po přestávce udeřili zničehonic hosté. Radek Šírl vyslal po levém křídle do brejku spoluhráče Fajzulina, ten nacentroval prudce před bránu a brazilský obránce Lucio si míč hlavou srazil do vlastní sítě.

Brankář Oliver Kahn mohl celé situaci jen bezmocně přihlížet. Gólman Bayernu navíc utkání ani nedochytal. Kvůli zranění třísel přepustil v 67. minutě své místo na hřišti náhradníku Rensingovi.

Další gól už v Allianz Areně nepadl, Petrohrad si tak veze do domácí odvety nadějný výsledek 1:1. V té ovšem nemůže nastoupit český záložník Radek Šírl, jenž v utkání obdržel druhou žlutou kartu a příští zápas tak stráví pouze na tribuně.

Remízu veze i Ujfaluši

Ve druhém semifinále v glasgowském Ibrox Parku neviděli diváci ani jednu branku a hostující Fiorentina tak bude mít stejně jako Petrohrad v odvetě lepší výchozí pozici.

V dresu italského celku odehrál na stoperu celé utkání český reprezentant Tomáš Ujfaluši.

Ač se v týdnu spekulovalo o jeho svalovém zranění, nastoupil znovu s kapitánskou páskou v základní sestavě „Fialek" a na hřišti vydržel plných devadesát minut.

Reprezentační obránce byl stejně jako Šírl v karetním ohrožení, narozdíl od svého krajana však další žlutou nedostal a může svému klubu pomoci do finále přímo na trávníku.

Bayern Mnichov - Zenit Petrohrad 1:1

Branky: 18. Ribéry (pen.) - 60. vlastní Lucio

Glasgow Rangers - Fiorentina 0:0