reklama

"Ženský fotbal? Je to proti lidské přirozenosti." Šéf Steauy se hodlá bránit u soudu

Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal. Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal. autor: Reuters
George Becali, kontroverzní majitel nejslavnějšího rumunského fotbalového klubu, znovu vzbudil rozruch. Šéf FCSB, což je nynější oficiální název Steauy Bukurešť, se hodlá u soudu bránit nařízení rumunského fotbalového svazu, podle něhož do roku 2021 musí mít každý prvoligový klub ženský tým.

Becali je známým odpůrcem ženského fotbalu. "UEFA mě nepřinutí, abych založil ženský tým. To raději opustím fotbal," prohlásil jedenašedesátiletý podnikatel a politik v rozhovoru pro rumunskou televizi na konci loňského roku, když se poprvé začalo o nařízení spekulovat.

"Jak můžou ženy hrát fotbal? Je to proti lidské přirozenosti. Nemůžete přece dělat věci proti Boží vůli," tvrdil Becali v interview a ženský fotbal označil za "Satanův nápad".

"Žena není na fotbal stavěná. Její tělo není uděláno pro fotbal. Je to nebezpečné. Žena byla vytvořena pro to, aby byla krásná a aby přitahovala opačné pohlaví," vysvětlil své myšlenky.

"Postihujeme ženy tím, že je necháváme hrát fotbal nebo boxovat. Měli by hrát házenou, volejbal nebo basketbal, ale ne tyhle agresivní sporty," doporučil Becali.

Jenže nyní požaduje po rumunských prvoligových klubech založení ženských týmů do roku 2021 tamní fotbalový svaz. Podle respektovaného novináře Emanuela Rosua, jenž za Rumunsko hlasuje i v prestižní anketě Zlatý míč, se však Becali hodlá proti novému pravidlu bránit u soudu.

Další Becaliho kontroverze přišla jen pár týdnů poté, co se bývalý poslanec rumunského i Evropského parlamentu postaral o pozdvižení tím, že nařídil hráčům FCSB, aby místo chytrých telefonů používali tlačítkové přístroje…

Nechci žádné chytré telefony, kupte si přístroj s tlačítky. Šéf Steauy zaskočil hráče Nechci žádné chytré telefony, kupte si přístroj s tlačítky. Šéf Steauy zaskočil hráče Čtěte zde
reklama