2:1
Příbram
37. Nitrianský, 60. Škoda
78. Koukal

Vítejte u online přenosu z páteční předehrávky 11. kola fotbalové Gambrinus ligy, v níž se utká Slavia Praha s Příbramí. Zápas začíná v pražském Edenu ve 20:15.

Fotbaloví fanoušci v utkání 9. kola Gambrinus ligy 2012/13 mezi Slávií a Spartou Praha. | Foto: CPA - Eduard Erben
-

Sešívaní způsobili poprask ještě před zápasem, když se odvolali proti pokutě 150 tisíc za výtržnosti během derby se Spartou - více si přečtěte zde!

-

Před dvoutýdenní reprezentační pauzou se slušně rozjetí svěřenci kouče Petra Rady mírně zasekli, když nejdříve vypadli s Ústí nad Labem z domácího poháru, následně dostali tříbrankový výprask od Slovácka, které tak rázně utnuli šestizápasovou série Slavie bez inkasované branky.

-

To fotbalisté Příbrami se naopak před reprezentační přestávkou zvedli, vyhráli 1:0 nad Plzní a poprvé se odpoutali z posledního místa tabulky. Nyní by si rádi smlsnuli na dalším favoritovi.

-

Kurzy na zápas:

vítězství Slavie (1,5) - remíza (3,65) - vítězství Příbrami (6,2).

1. FK Příbram: Hruška - Jugas, Mišůn, Dejmek, Divíšek - Mareš, Kalivoda, Krbeček, Trapp, Šlapák - Střihavka.

SK Slavia Praha: Čontofalský - Nitrianský, Hubáček, Latka, Juhar - Mičola, Kisel, Petrák, Zmrhal, Tusjak - Škoda.

Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Dobrovolný.

-

V Edenu zhasla světla, rozcvička týmů tak probíhá téměř za tmy a není jisté, že se začne podle plánu ve 20:15 hodin.

-

V Edenu stále ještě nesvítí všechna světla, začátek zápasu se tak o pár minut odkládá.

20:20

Ochozy jsou sice skoro prázdné, hokejisté Slavie totiž v O2 Aréně hostili České Budejovice (více zde!), světla ale už svítí a oba týmy jsou tak již na hřišti.

Výkop

Zápas začal, výkop měli domácí, kteří hrají ve svých tradičních barvách, hosté celí v červném.

4.

Po dlouhém nákopu se hnal do zakončení Škoda, jenže ten fauloval Dejmka. A jeho spoluhráč Karol Kisel pak gólmana Hrušku.

6.

První rohový kop domácích vybojoval Škoda, Kisel ale svým centrem hlavu Latky nenašel.

7.

Domácí sice drží míč ve své moci, ale přihrávají si po vzoru české reprezentace jen v okolí středového kruhu.

8.

Kiselovu střelu z hranice vápna zblokovali hostující obránci.

10.

Mičola se dostal ve vápně k odraženému míči po špatném odkopu hostí, z otočky ale nedokázal vážněji Hrušku ohrozit.

13.

Nuda v Edenu bohužel pokračuje, to nejlepší, co zápas nabízí je tradičně skvělé povzbuzování slávistického kotle.

14.

Nitrianský nabídl spoluhráčům tvrdým centrem po brankové čáře slušnou možnost ke skórování, nikdo ji ale nevyužil.

16.

Domácí jsou sice v tlaku, míče do vápna na hroťáka Škodu ale nelítají.

22.

Je za námi polovina první půle a bohužel se zdá, že fotbalisté na hřišti nepochopili fakt, že se hraje opět liga a ne nějaký přátelák v reprezentační pauze. Žádná střela, žádná šance, žádná pološance...

24.

Mičola šikovným dloubáčkem hledal Kisela se Zmrhalem, obrana Příbrami si ale poradila.

25.

První slušný centr Nitrianského na Škodu, hosté odvraceli jen na roh, který domácí rozehráli prachbídně!

27.

Minutový "tlak" Příbrami končí v okamžiku, kdy si Šlapák zpracovával míč tak dlouho, až se s ním dostal za brankovou čáru.

29.

První střela hostí na branku - Šlapákova střela ale Čontofalského opravdu z klidu nevyrušila.

31.

Konečně vzrušení. Standardní situaci domácích zakončil hlavou neobsazený Latka, svou hlavičkou ale terfil jen střed branky, kde stál gólman Hruška.

32.

Hosté kontrovali brejkem Střihavky, z toho se ale nic neurodilo.

35.

Standardka Příbrami? Centr Kalivody našel hned prvního bránícího slávistu, kterého jistil jeho parťák, příbramský hráč široko daleko nikde.

37.

Góóóól! Domácí rozehráli podruhé v pěti minutách standardní situaci ze stejné pozice, hosté opět zapomněli na zadní tyči na hráče v sešívaném dresu - konkrétně Petráka - který křižnou hlavičkou vybídl ke skórování Nitrianského.

41.

Domácí se po brance konečně trochu probrali, snaží se útočit, rohové kopy jim ale stále příliš nejdou.

43.

Příbramští jsou směrem dopředu naprosto neškodní, i další jejich útok skončil přesnou finální přihrávkou... na obránce Slavie.

45.

Na další trápení obou jedenáctek se zjevně nemohl déle dívat ani hlavní sudí Jílek, který nad rámec prvních 45 minut nenastavil ani vteřinu. Druhý poločas - doufejme, že kvalitnějšího fotbalového duelu - začne zhruba ve 21:25 hodin.

46.

Druhý poločas právě nyní začal. Nabídne nám lepší podívanou?

46.

Hosté o půli vystřídali. Mareš zůstal v kabině, místo něj si zahraje Danoski

49.

Juhár nyní opět centroval po zemi na hranici malého vápna, nikdo z jeho spoluhráčů ale na míč nedosáhl.

52.

Závar v pokutovém území domácích nakonec vyřešili obránci rázným odkopem, Danoskimu i Střihavkovi chyběli centimetry.

52.

Podobným závarem kontrovali také domácí, dopadl ale úplně stejně jako ten na druhé straně.

55.

Hosté přece jen zvýšili ve druhé půli pohyb i aktivitu, prosadit se do šancí se ale nedokáží.

59.

Nitrianský je při chuti,jeho bomba ze 30 metrů jen těsně minula levou tyč Hruškovy branky.

60.

Góóóól! Mičola potáhl míč po pravé straně, Dejmek, který stíhal Škodu na penaltovém puntíku uklouzl a tak domácí hrotový útočník neměl problém zakončit ze šesti metrů k tyči, Hruška neměl nárok.

61.

Dodatečně - na hřišti se objevil místo Střihavky kanonýr Wágner.

65.

A právě nový muž hostí na hřišti hlavičkou v nebezpečné situaci na hranici malého vápna, leč slabě, za ním nabíhající Jugas by možná zakončoval důrazněji.

69.

Hosté zvýšili tlak na míč, ten ale domácí dokážou přece jen udržet. Díky tomu otupují jakékoliv snahy soupeře na zvrat.

73.

Poslední střídání hostí - Kalivodu nahrazuje Koukal. Zajímavé je, že slávistický kouč Petr Rada ještě nestřídal ani jednou.

74.

Zatímco v kolonce střídání je u Slavie velká 0, kolonku žluté karty teď změnil na číslo 1 domácí stoper Hubáček, za zbytečný skluz na půlce hřiště.

76.

Největší šance hostí, Danoski našel centrem zprava před brankou zcela volného Koukala, tomu ale k lepšímu zakončení chybělo pět centimetrů výšky navíc.

78.

Góóóól! První přímočará akce hostí skončila gólem. Koukal si narazil na hranici vápna se Šlapákem a na penaltě bombou pod břevno nedal Čontofalskému šanci.

A je zde první střídání domácích - Koreš nahrazuje Tusjaka.

81.

Další rohový kop hostí ohrožením Čontofalského branky neskončil.

83.

Po průniku Nitrianského se sám před Hruškou objevil nový hráč na hřišti Koreš, jeho bomba pravačkou otřásla příbramkous brankou.

85.

Posledních pět minut mají hosté alespoň na vyrovnání skóre, u míče jsou ale v posledních desítkách vteřin častěji domácí.

87.

Hosté se nyní celkem zadarmo dostali k rohovému kopu...