16. 3. 2008 12:14
Viktoria Žižkov - České Budějovice 2:0
Takto slaví góly Petr Švancara
Takto slaví góly Petr Švancara | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté žižkovské Viktorie si v tradičním dopoledním čase ve 21. kole Gambrinus ligy poradili s Českými Budějovicemi. Výhra 2:0 je v tabulce posunula právě před jejich nedělního soupeře.

Na začátku zápasu byli mírně aktivnější Jihočeši, ale v průběhu poločasu přebírali aktivitu Pražané.

Po půl hodině hry pak domácí Kušnír rozproudil diváky parádní střelou z dvaceti metrů. Gólman Budějovic Kučera ale dokázal vyrazit na roh.

Čtěte více:
Olomouc konečně vyhrála, Baníku může utéct čelo tabulky

O šest minut později už se ale Žižkov mohl radovat z gólu. Hostům nevyšla ofsajdová past a po levém křídle unikl Kušnír.

Jeho nepřesná střela se dostala na zadní tyč ke Stracenému, který poslal míč před branku úplně volnému Richardu Kalodovi, a ten se zblízka do odkryté brány nemýlil.

Jihočeši se k ohrožení žižkovského gólmana Bartalského příliš nedostávali, a tak v 67. minutě domácí zvýšili náskok. Po dlouhé přihrávce z hloubi pole pustil Švancara míč mezi nohama, na ten si naběhl Tinga a šel sám na Kučeru.

Když se ho neúspěšně snažil zastavit Šmíd, udělal Tinga budějovickému brankáři ještě kličku a do prázdné brány pečetil na konečných 2:0.