Žižkov překvapil, Slavia a Ostrava nezaváhaly

Václav Rojík
5. 8. 2007 23:00
První fotbalová liga začala rychlými góly

Praha - Hned první kolo fotbalové Gambrinus ligy přineslo velké překvapení. Favorizovaná Slavia a Ostrava nezaváhaly. Hvězdou kola se stal teplický Martin Fenin.

Nečekaný výsledek se urodil na stadionu třetího týmu minulé sezony a účastníka Poháru UEFA Mladé Boleslavi. Středočeši, kteří před sezonou značně obměnili kádr, prohráli s nováčkem soutěže Viktorií Žižkov 0:1.

Pražanům se hned v prvním zápase vyplatila francouzská posila ze slovenského Sence Youssef Moughfire, jenž vstřelil jediný gól zápasu.

Přitom překvapení se čekalo spíše od druhého nováčka soutěže - Bohemians 1905.

V dlouho dopředu vyprodaném domácím duelu s Baníkem Ostrava  však zaslouženě zvítězili v Ďolíčku hosté ze Slezska 2:0.

Skvělým publikem hnaný domácí tým zaskočil  po čtvrthodině hry navrátilec do Baníku Václav Svěrkoš, jenž po chybě domácí obrany překonal brankáře Sňozíka střelou mezi nohy.

Vítězství Baníku pojistil čtyři minuty před koncem Lukáš Magera.

Už několik minut po úvodním hvizdu si fanoušci na dvou stadionech zakřičeli "gól". Jako první se trefil v dresu Teplic vicemistr světa do 20 let Martin Fenin. Hvězda Severočechů přidala v zápase v Kladně ke svému zásahu ze třetí minuty další o dvacet minut později a zařídila vítězství Teplic 2:0.

Jen o minutu později než Fenin se trefil v Českých Budějovicích do sítě Olomouce Litevec Tomas Radzinevičius. Hned za osm minut se po gólu Martina Vozábala radovali domácí podruhé. Výsledek 2:0 vydržel až do konce zápasu.

Vlček zařídil výhru Slavie

Atraktivní duel se hrál i v Jablonci. Domácí finalista poháru z minulé sezony prohrál s vicemistrem ligy Slavií 0:1. O výsledku utkání rozhodl aktivní Vlček, jenž před svoji trefou ze začátku druhé půle spálil hned několik šancí.

Za Slavii odehrála úvodních 56. minut hlavní letní posila červenobílých Vladimír Šmicer.

Remízou 1:1 s Plzní začal prvoligovou sezonu na domácí půdě Most. Tým s řadou cizinců v kádru poslal ve 25. minutě do vedení Makedonec Goče Toleski. Za Plzeň odpověděl 10 minut po změně stran Martin Psohlavec.

Fotbalisté Brna, jedni z adeptů na pohárové příčky, se střelecky neprosadili a se Zlínem doma remizovali 0:0.

První kolo uzavře pondělní šlágr mezi Spartou a Libercem.