Zloba i protest. Boleslav viní rozhodčího kvůli penaltě

18. 5. 2009 16:15
Mladá Boleslav si stěžuje na výkon Jiřího Adama
Mezi Libercem a Mladou Boleslaví jde minimálně o třetí místo
Mezi Libercem a Mladou Boleslaví jde minimálně o třetí místo | Foto: Reuters

Mladá Boleslav - Vedení fotbalového klubu z Mladé Boleslavi viní rozhodčího Jiří Adama z ovlivnění zápasu a podává proti jeho výkonu oficiální protest.

Sudí se podle Středočechů dopustil v nedělním utkání 28. kola proti Plzni dvou hrubých chyb a poškodil právě domácí stranu. Aktuálně čtvrtý tým tabulky o své stížnosti informoval v tiskové zprávě.

Mladoboleslavským se nelíbí, že sudí v 15. minutě nejprve nařídil penaltu po zákroku hostujícího beka Františka Ševinského na Adriana Rolka, ale vzápětí svůj verdikt zřejmě kvůli ruce domácího stopera odvolal.

Čtěte dále: Klub baletek? Baník je pro smích a krize nekončí

Středočeši dále poukazují na to, že měla být v 69. minutě za faul na Alexe Mendyho udělena druhá žlutá karta plzeňskému Davidu Limberskému, který pak v šesté minutě nastavení srovnal na konečných 1:1.

"Šlo o ostrý skluz bez snahy zasáhnout míč a tento faul navíc vehementně u postranní čáry signalizoval i asistent rozhodčího. V samém závěru utkání pak vyrovnal Limberský, který už měl být přitom 25 minut předtím vyloučen. Tyto hrubé chyby rozhodčího se významně promítly do vývoje i výsledku utkání," stojí v prohlášení.

Mladoboleslavští argumentují tím, že situaci z 15. minuty zřetelně zaznamenal kameraman. Na klubovém webu je podle nich evidentně vidět jasné stažení Rolka před nařízenou a následně odvolanou penaltou.

Záběry prý rovněž prokazují, že při vedoucím gólu Ondřeje Kúdely z 93. minuty se dostal hostující brankář Martin Ticháček s míčem celým objemem za čáru.

Závěr nedělního utkání provázely velké emoce. Po vyrovnávací trefě zasypali domácí fanoušci lavičku hostů sprškou nadávek a hodili na ni i kelímek s pivem.

Nervózní závěr měl dohru i na pozápasové tiskové konferenci, kde nový mladoboleslavský kouč Dušan Uhrin kritizoval sudího, který podle něj neměl odvolávat penaltu a nastavil víc minut, než původně signalizoval.