Balej: Zlomový okamžik? To, že jsem neproměnil nájezd

15. 4. 2012 10:00
Balej vstřelil jeden gól, v nájezdech však neuspěl
Gól Jozefa Baleje Kometě k výhře nepomohl
Gól Jozefa Baleje Kometě k výhře nepomohl | Foto: Lukáš Drštička

Brno - Jen necelých šest minut je dělilo od mečbolu na titul extraligového mistra pro tuto sezonu. Přesto hokejisté Komety Brno čtvrtý zápas finále play off proti Pardubicím prohráli 1:2 po samostatných nájezdech a stav zápasů je nyní vyrovnaný na 2:2.

Velkou vinu si za to dával třicetiletý útočník Komety Jozef Balej, který sice ve 46. minutě otevřel skóre utkání, v samostatných nájezdech však jako jediný ze všech exekutorů neuspěl.

"Rozhodlo to, že já svůj nájezd neproměnil. To byl zlomový okamžik. Chtěl jsem puk zvednout, ale šoupl jsem ho dolů," řekl novinářům po zápase zklamaný slovenský útočník.

Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE
Pardubice vyhrály v Brně a srovnaly stav finále
Koukal: Jedna tři už by bylo špatné. Teď jsme nahoře

Jožo, čím to, že se vám v samostatných nájezdech v play off nedaří?
Samozřejmě, že jsme si věřili. To by ani jinak nešlo. Bohužel hráči Pardubic dali tři góly, což se nám nepodařilo.

Přesto ale všechny tři proměněné nájezdy nejsou zrovna obvyklé...
To se tedy nestává. Takové je ale finále. V něm musíte počítat se vším. Podobné maličkosti mnohdy rozhodují.

Co tedy uděláte příště pro to, aby rozhodly ve váš prospěch?
My se nesoustředíme na výsledek. Snažíme se hrát stále stejně - vždy ze zabezpečené obrany. A v útoku musíme využívat šance. Musíme zůstat i za této situace pozitivní a jet do Pardubic vyhrát.

Pardubice vám však už nepovolují tolik jako v úvodních dvou zápasech...
Mně to ani nepřišlo. Kdybych to měl srovnat, náročnější je se prosadit proti Spartě a Plzni, to jsou totiž typické obránářské týmy.

Vám tedy asi víc vyhovuje otevřenější styl?
Určitě jsem rád, když padá více gólů. Padá-li jich méně, je to hodně těžké, každý si hlídá každého. Tím pádem není moc volného místa ani času a pak vznikají takovéhle výsledky.

Hráči Pardubic však potvrdili, že z této hry neustoupí...
Soustředíme se na sebe a nekoukáme, co oni zlepšili. My máme výhodu. My jsme totiž Kometa.

Myslíte, že se silami vystačíte až do rozhodujícího zápasu?
Neexistuje, že bychom je neměli. Jde o finále a někteří hráči si ho třeba zahrají jen jednou za celý život. Jde se na krev, každý se kousne, protože už se to nemusí opakovat.

V pátek jste ale přišli o další dva zraněné hráče...
Samozřejmě je to ztráta, ale dobrý tým umí díry zalepit a zvednout se. Za těchto okolností aspoň dostanou šanci zapomenutí hráči a mohou se z nich stát hvězdy.

Jak se sám srovnáte s tím, že jste přišli o důležitou výhru?
Jsem zkušený, finále nejsou pro mě novinkou. Už jsem jich pár odehrál, i když ne tady. Poslední dva duely byly podobné, takže lze očekávat to samé i v Pardubicích.