Bílí Tygři vyhráli nad Plzní a jsou na dostřel Spartě

30. 11. 2011 20:45
Liberec - Plzeň 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Michal Valent likviduje pokus Antonína Duška
Michal Valent likviduje pokus Antonína Duška | Foto: ČTK

Liberec - Hokejisté Liberce zvítězili v dohrávce 26. kola extraligy nad Plzní 2:1 v prodloužení, díky čemuž snížili náskok pražské Sparty v čele tabulky opět na jeden bod. Indiání se zásluhou zisku jednoho bodu dotáhli na třetí České Budějovice.

Rozhodující branku vstřelil jen devět sekund před koncem pětiminutové prodloužené reprezentační obránce Bílých Tygrů Marek Trončinský.

Západočeši přitom zásluhou přesilovkového gólu Václava Pletky z 31. minuty dlouho vedli, necelých osm minut před koncem třetí třetiny však vyrovnal Michal Bulíř.

Derby znovu rozhodly nájezdy. Tentokrát jásá Sparta
Trápení Litvínova vyvrcholilo vyhazovem trenéra Kýhose

Liberec, který doma zvítězil ve dvanáctém zápase v řadě, uspěl v prvním zápase bez svého kapitána a nejproduktivnějšího hráče extraligy Petra Nedvěda, který bude kvůli zlomenině dolní čelisti chybět Bílým Tygrům zřejmě až do Vánoc.

Výsledek:

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 53. Bulíř (Bartovič), 65. Trončinský (Bulíř, Bartovič) - 31. Pletka (Duda, Kovář). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 4478.
Liberec: Pinc - Výtisk, Čakajík, Holub, Trončinský, Derner, Štich, Ulrych, Pavlů - Kudrna, Bulíř, Bartovič - Bárta, Vak, Vantuch - L. Krejčík, Špaček, Bortňák - Kopic, P. Urban, Jonák. Trenéři: Kalous a Pešán.
Plzeň: A. Svoboda - Marušák, Dresler, Dan Růžička, St. Pierre, Boháč, Kindrade, J. Jeřábek - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.