Budějovice míří do čela, Slavii spasil Hruška

rou
25. 9. 2007 20:21
Hokejová extraliga pokračovala 5. kolem

Praha - Hokejisté Zlína si v 5. kole extraligy snadno poradili s Litvínovem, který porazili hladce 6:3. Podobně vysokou výhru si připsaly i Vítkovice, které rozdrtily Kladno. Ve vynikajících výkonech pokračují hokejisté Českých Budějovic, kteří zvítězili na ledě nováčka 6:2.

O první místo v tabulce přišli Bílí Tygři z Liberce, kteří nestačili na Karlovy Vary. Do čela se tak vyšvihli hokejisté Budějovic, na druhou příčku se posunula karlovarská Energie.

Hokejisté Slavie s Třincem dvakrát prohrávali, ale nakonec se díky hattricku Davida Hrušky dočkali domácího vítězství.

Zlín šel v zápase s Litvínovem do vedení už ve 3. minutě a do konce druhé třetiny nasázel čtyři branky. Když ve 42. minutě zvyšoval Vosátko na 5:0, zdálo se, že je rozhodnuto.

I hokej má svůj skandál: Nedvěd udeřil hlavou Čermáka - čtěte ZDE

Hosté bez kapitána Reichla alespoň trochu potěšili hrstku věrných fanoušků dvěma góly. Ale Vosátko další excelentní ranou nedal hostům šanci pomýšlet na další zvrat v zápase.

Ještě probíhající zápasy sledujte ON-LINE ZDE

Závěrečná branka Skuhrovce už jen zvýraznila rozdíl ve skóre. Domácí po dvou zápasech opět naplno bodovali, Litvínov zatím na hřištích soupeřů nezískal ani bod.

RI Okna Zlín - HC Litvínov 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)
3. Záhorovský (Vosátko), 24. Hamrlík, 29. Nosek, 37. Kubiš (Rachůnek), 42. Vosátko (Balán), 57. Vosátko - 46. Kubinčák (Trávníček), 47. Benda (Punčochář), 59. Skuhrovec.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček, Vosátko, Ďurák, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Kubiš, M. Čech, I. Rachůnek - Okál, Balán, R. Pšurný - Ondráček, Mokrejš, F. Čech - Piluša.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář - Kubinčák, Reichel, Trávníček - Černý, Benda, Jenáček - Jánský, Lukeš, Machulda - Bahenský, Rindoš, Bednařík - Maxa, Kubát.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Čechmánek pomohl Slavii k obratu

Slavia v zápase s Třincem prohrávala už po dvou minutách, když se trefil Skořepa. Domácí ale bleskově vyrovnali - hrdina večera David Hruška byl nejdříve u odraženého puku a poprvé překonal Čechmánka v třinecké brance. Jenže Oceláři šli znovu do vedení - v 18. minutě se podruhé v zápase trefil Skořepa.

Slavia se dlouho trápila, ale před koncem druhé třetiny začal úřadovat David Hruška. Nejdříve propasíroval puk od Čechmánkovy branky po Žižkově střele, na začátku třetí části pak potrestal obrovskou hrubku třineckého gólmana.

Roman Čechmánek vyrazil proti puku mezi kruhy a chtěl ho odehrát do bezpečí, ale jen ho škrtl. Kotouč se dostal až k Davidu Hruškovi, který nabídnutou šancí nepohrdl a zkompletoval hattrick. Pak už se odpor Třince zlomil a Slavia pečetila výhru proměněným trestným střílením Josefa Beránka a druhou extraligovou trefou Vladimíra Růžičky mladšího na konečných 5:2.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:2, 1:0, 2:0)
3. Hruška (Kadlec), 38. Hruška (Žižka), 43. Hruška, 56. Beránek, 58. Růžička (Duda) - 3. Skořepa, 18. Skořepa (Štefanka).
Slavia: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Hruška, Beránek, Tomica - Rataj, Micka, Sup - Vondrka, Červenka, Bednář - Duda, Růžička, Doležal.
Třinec: Čechmánek - Kundrátek, Andersons, Pácal, Sekeráš, Švarný, Seman, Malec - Skořepa, Štefanka, Kolusz - Martynek, Peterek, Zálešák - Korhoň, Steber, Tomas - Polanský, Stals, Tomík - D. Květoň.

Liberec prohrál a přišel o první příčku

Hokejisté Karlových Varů dokonale zaskočili dosavadního lídra tabulky z Liberce a vyhráli v prvním zápase na hřišti soupeře 4:1.

Referát ze zápasu najdete ZDE

Bílí Tygři tak přišli o první příčku v tabulce. Do čela se posunuly České Budějovice, Liberec spadl za Energii až na třetí místo.

Liberec je doma zranitelný, věří v úspěch Karlovy Vary - čtěte ZDE

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Liberec:
Hnilička - Krstev, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Holub, Derner - V. Novák, Pabiška, S. Procházka - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Špaček - O. Hruška, Dušek, Jech.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Duben, Mudroch, Grof, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Kuběna.

Nováček z Ústí propadl s Budějovicemi

Extraligový nováček z Ústí nad Labem dokázal s rozjetými Českými Budějovicemi držet krok jen v první třetině. Na 1:1 vyrovnával v 19. minutě David Pazourek, ale tři góly v úvodu druhé části srazily domácí do kolen.

Na dvoubrankový rozdíl sice ještě korigoval Houdek, ale domácí už zápas zdramatizovat nedokázali. Naopak Květoň a Bolf zvýraznili vysoké vítězství hostů. Ti mají na kontě už čtyři výhry a jedinou porážku v prodloužení a díky zaváhání Liberce se vyhoupli do čela extraligové tabulky.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Mountfield 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Ústí:
Přikryl - Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Nedorost, Pazourek, Antoš - Šaffer, Liščák, Klimt - Mrázek, Špirko,Hašek - Míka, Heřman, Klobouček.
Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, F. Novák, Melichar, Bolf, Mucha - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - Hudec, Vak, Veselý - Mertl, L. Květoň, Kotrla.

Vítkovice rozdrtily Kladno

Zápas sice začal lépe pro Středočechy, když už ve 4. minutě skóroval Martin Procházka, ale Vítkovičtí rychle dokázali otočit. Nejdříve vyrovnal Roman Šimíček, ve 12. minutě pak zužitkoval asistenci Petrovického Ivo Prorok a domácí vedli 2:1.

Kladenští sice ještě díky kombinaci Patery s Bělohlavem srovnali na 2:2, pak už byl ale zápas jasnou záležitostí pro Vítkovice. Tři góly v Orctově síti Kladno definitivně položily. Nepomohla ani výměna brankáře - do třetí třetiny nastoupil Lev, ale ten také třikrát inkasoval a Vítkovice si připsaly druhé vítězství v normální hrací době.

HC Vítkovice Steel - HC GEUS OKNA Kladno 8:3 (3:2, 2:0, 3:1)
8. Šimíček (Krenželok), 12. Prorok (Petrovický), 15. Vala (Petrovický), 29. Prorok (Marušák), 39. Krenželok (Kuboš), 48. Ovčačík (Ujčík), 54. Hubáček (Ovčačík), 56. Burger (Hubáček) - 4. Procházka (Kalla, Patera), 13. Bělohlav (Patera), 56. Tenkrát (Kalla).
Vítkovice: Pinc - Heš, Jurečka, Trnka, Marušák, Ovčačík, Kuboš, Sedlák - Hubáček, Burger, Klimek - Prorok, Vala, Petrovický - Krenželok, Šimíček, Ujčík - Köhler, Hruška, Tomášek - Weissmann.
Kladno: Orct (41. Lev) - Ševc, Schnabel, Štěpánek, Nádašdi, Hájek, Trončinský - Horna, Patera, Procházka M. - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Kazatel, Diviš.

Plzeň slaví další výhru po nájezdech

Souboj domácí Plzně se Znojemskými Orli přinesl nejvíce vzrušení v prvních 11 minutách, kdy padly čtyři góly. Hokejisté Lasselsbergeru dvakrát vedli, ale Znojmo díky brankám Jareše a Demela vždy dokázali srovnat krok.

Dalších gólů se diváci dočkali až ve třetí třetině. Plzeň šla po souhře Čakajíka s Důrasem znovu do vedení, ale náskok opět neudržela. Rozhodnutí nepadlo ani v prodloužení a zápas došel až do samostatných nájezdů. V nich dokázal skórovat jen domácí Peter Fabuš, který tak domácím zajistil druhý bod.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Znojemští Orli 4:3 (2:2, 0:0, 1:1-0:0) po sam. nájezdech
2. Fabuš (Divíšek), 6. Šindel (Benák), 48. Důras (Čakajík), 66. Fabuš - 4. Jareš (Růžička), 11. Demel (Jareš), 51. Demel (Růžička).
Plzeň: Málek - Dobrovolný, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Martinec, Cartelli - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Sýkora.
Znojmo: Kameš - Tesařík, Jareš, Mojžíš, Chmelíř, Kotaška, Chvátal, Vyrůbalík - M. Růžička, Dopita, Demel - Čachotský, Haman, Plášek - A. Padělek, Svoboda, Selingr - Meidl, R. Procházka, Beroun.