reklama

Třetí zápas, třetí výhra. Čech v hokejové bráně září se skvělou úspěšností zákroků

Čech chytá v masce s podobiznou Dominika Haška a symbolikou Velké Británie, Chelsea a Arsenalu. Čech chytá v masce s podobiznou Dominika Haška a symbolikou Velké Británie, Chelsea a Arsenalu. autor: ČTK
Petr Čech nastoupil v čtvrté nejvyšší britské hokejové soutěži k třetímu zápasu a coby brankář dovedl svůj tým Guildford Phoenix k třetí výhře. Po přesunu z fotbalového hřiště se bývalý gólman Chelsea nebo Arsenalu na ledě rychle a úspěšně etabloval.

37letý rodák z Plzně si odbyl hokejový debut v říjnu loňského roku a vychytal Guildfordu vítězství 3:2 na nájezdy proti týmu Swindon Wildcats 2. Proti stejnému soupeři nastoupil Čech v hokejové brance i v listopadu a znovu z toho byl triumf v poměru 6:4.

Hej, sedíš mi na místě, slyšel Čech. A fotbalová legenda se klidila Hej, sedíš mi na místě, slyšel Čech. A fotbalová legenda se klidila Čtěte zde

V neděli šel Čech do akce potřetí a tentokrát se podílel na drtivé výhře 7:1 nad Basingstoke Buffalo. Plný počet šesti získaných bodů z těchto tří zápasů podpořil výbornou úspěšností zákroků ve výši 92 procent.

Guildfordu se však v jihovýchodní skupině soutěže NIHL 2 daří ať už s Čechem v brance, nebo bez něj. V aktuální sezoně odehrál tým z města nedaleko Londýna deset utkání a dosud nepoznal hořkost porážky.

Po vydařeném hokejovém zápase se Čech dozvěděl o tragické havárii basketbalové superstar Kobeho Bryanta a vyjádřil zármutek na svém twitterovém účtu.

"Odpočívej v pokoji, legendo. Je to obrovská ztráta pro celý svět sportu, ale neumím si představit bolest, již prožívá rodina a manželka, která přišla o svého muže a dceru. Láme mi to srdce," napsal Čech, jenž po skončení fotbalové kariéry pracuje jako funkcionář Chelsea, a připojil společnou fotografii se zesnulým americkým basketbalistou.

reklama