Červenka pomohl Omsku k postupu do semifinále KHL

Jaroslav  Šindelář Aleš Vávra Jaroslav Šindelář, Aleš Vávra
22. 3. 2012 18:45
V Čeljabinsku se hrálo 109 minut

Omsk - Roman Červenka jedním gólem pomohl Avangard Omsk do finále Východní konference Kontinentální hokejové ligy.

Klubová sezona naopak skončila kapitánovi české reprezentace Tomáši Rolinkovi.

Nejproduktivnější hráč play off v 52. minutě poslal Avangard v pátém semifinále konference proti Magnitogorsku do vedení 2:1 po pohledné přesilovkové kombinaci s reprezentačním spoluhráčem Martinem Škoulou.

Hostům se však povedlo v poslední minutě třetí třetiny při power-play vyrovnat, když se od modré čáry trefil veterán Sergej Fjodorov.

Červenka i Rolinek dali 2 góly. Omsk je blízko postupu
Extraligový Poprad se přihlásil do Kontinentální ligy
Klepiš s Kvapilem přiblížili Dynamo k semifinále KHL

Ve čtvrté minutě prodloužení se však trefil útočník Avangardu Igor Volkov, který rozhodl o výhře Omsku 4:1 na zápasy. Avangard se tak stal prvním semifinalistou play off.

Červenka, který v předchozím zápase pomohl k výhře Omsku čtyřmi body, si tak upevnil vedení v kanadském bodování play off na 15 bodů, s devíti góly pak zvýraznil svůj náskok i v tabulce nejlepších střelců.

V semifinále se Omsk utká s vítězem série mezi Čeljabinskem a Kazaní, která dnes vyhrála na ledě soupeře 2:1 po prodloužení a snížila na 2:3 na zápasy.

V Čeljabinsku se hrálo dlouhých 109 minut, než duel rozhodl hostující Denis Zaripov. Příště hraje Kazaň doma a může tak srovnat stav série a vynutit si rozhodující sedmý duel.

Hokejisté obou týmů málem překonali rekord KHL, ten však nakonec odolal o pouhých sedmnáct sekund. Loni se hrálo utkání play off mezi Magnitogorskem a Omskem 109 minut a 11 vteřin.

Omsk - Magnitogorsk 3:2 v prodl. (za domácí Červenka 1+0, Škoula 0+1), konečný stav série 4:1.

Čeljabinsk - Kazaň 1:2 v třetím prodl., stav série 3:2.