reklama

Češi z Facebooku přáli Slovákům smrt. Zasahuje policie

Chára posílá stříbro Demitrovi do nebe. Někteří čeští fanoušci už tolik úcty nemají. Chára posílá stříbro Demitrovi do nebe. Někteří čeští fanoušci už tolik úcty nemají. autor: Reuters
Nechutná stránka naráží na tragickou leteckou havárii v Jaroslavli

Praha – Smutnou dohru, po níž došlo ke zbytečnému vyhrocení česko-slovenské rivality, má světový šampionát v hokeji. Česká policie se začala zabývat nechutnou fanouškovskou stránkou, která vznikla na Facebooku v den semifinálového utkání mezi oběma hokejovými národy.

„Modlíme se za leteckou havárii slovenského hokejového týmu.“ Takové poselství hlásá autor stránky, k jehož zvrácenému odkazu se dodnes přihlásilo přes 1355 lidí. Administrátor zmiňuje tragickou zářijovou leteckou havárii v Jaroslavli, při níž zahynuli čeští hokejisté Marek, Rachůnek a Vašíček a také slovenský reprezentant Pavol Demitra.

Autor: Ať začnou Slovákům padat letadla

Autor pokračuje: „Klečel jsem hodinu před ikonou Ježiše Krista a říkal si: Božínku na nebíčku, at Slovákům začnou padat letadla a v letadlech hořet Demitrové. A jako rituální obět musím obětovat život nějakýho Slováka. Takže všichni modlící se, za každou slovenskou rituální obět, spadne slovenské letadlo. Jdeme do toho. Čím víc se budeme modlit, tím míň bude Slováků,“ píše člověk, který se podepsal jako Váš věřící Matěj.

Na Slovensku, ale i mezi normálními českými fanoušky, facebooková stránka vyvolala odpor a velké množství nesouhlasných reakcí.

Policie zatím vyhodnocuje podněty

Během pár dní vznikla na Facebooku řada protistránek a protestů, které čin neznámého českého fanouška odsuzují. Někteří jedinci se ovšem nechali strhnout k podobně nechutné odvetě. Na Facebooku tak vznikla stránka „Prajeme si, aby zomrel zvyšok českého tímu“.

Situace nenechala klidnou ani policii. „Dostali jsme několik podnětů, které jsme předali specializovanému odboru informační kriminality. Policie podněty vyhodnocuje,“ uvedla vrchní komisařka Policejního prezídia ČR Dagmar Bednarčíková.

reklama