Čeští hokejisté opět prohráli. Nestačili na Švédy

9. 2. 2008 18:01
Češi prohráli se Švédskem 2:4
Milan Hnilička na švédské střelce nestačil
Milan Hnilička na švédské střelce nestačil | Foto: ČTK/AP

Stockholm - Čeští hokejoví reprezentanti nastoupili v rámci Švédských her v hale Globen proti domácím hráčům a, i když svůj výkon oproti utkání s Finskem zlepšili, nepomohlo to a prohráli 2:4.

Úvod utkání sice patřil švédskému mužstvu, z první branky zápasu se však radovali Češi. V 9. minutě pardubický Rolinek poslal přesný pas na rozjetého Jana Marka a ten střelou zápěstím prostřelil domácího brankáře Larssona.

Domácí hokejisté se poté snažili rychle odpovědět, ovšem pozorný Hnilička do konce první třetiny puk za svá záda nepustil.

Švédům se podařilo vyrovnat v 34. minutě, kdy v přesilové hře kapitán Kenny Jönsson prostřelil přes padajícího Netíka od modré Hniličku.

Utkání jsme sledovali přímo na stadionu ON-LINE
Čeští hokejisté ve Finsku selhali. Dostali šest branek

O tři minuty později se však svěřenci trenéra Hadamczika opět ujali vedení. Radek Hamr zatáhl puk po pravé straně, vystřelil na Larssonovu vyrážečku, od ní se puk odrazil do Tomáše Rolinka a od jeho výstroje zase šťastně zpět do branky.

Čeští hokejisté v té chvíli vedli 2:1 a zdálo se, že by mohli odčinit čtvrteční debakl s Finskem.

Ovšem v 46. minutě domácí opět vyrovnali. Äkerman vystřelil tvrdě od modré a Matthias Weinhandl sražený puk zametl mezi Hniličkovy betony. Švédové zvýšili svůj tlak, kupředu je hnali i diváci v hale Globen.

Ve 49. minutě se seveřanům zvýšená snaha vyplatila. Sičák nedokázal dvakrát odehrát kotouč do bezpečí, k puku se dostal Ledin, s jehož první střelou si Hnilička ještě poradil. Následně ale Märtensson nohou přihrál Ledinovi nazpátek a ten skóre utkání otočil.

Češi poté vrhli všechny síly do útoky, ale na brankáře Larssona nevyzráli. Naopak v 60. minutě pak domácí hokejisté přidali po chybě Hniličky čtvrtou branku.

I druhé utkání Švédských hokejových her nedopadlo pro české barvy dobře, mužstvo trenéra Hadamczika prohrálo se Švédskem 2:4.

Švédsko - Česko 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
34. K. Jönsson (Ekman, Hörnqvist), 45. Weinhandl (Akerman, Martensson), 49. Ledin (Martensson, Widing), 60. Weinhandel (Fernholm, Warg) - 9. Marek (Rolinek, Žižka), 36. Rolinek (Hamr, Žižka).