reklama

Čeští in-line hokejisté jsou v semifinále, Kolumbii porazili vysoko 10:1

Češi se radují ze druhého místa ve skupině. Češi se radují ze druhého místa ve skupině. autor: FIRS, Roberta Strazzabosco
In-line hokejová reprezentace postoupila do semifinále, když ve čtvrtek deklasovala Kolumbii 10:1. Čtvrtfinálové utkání jsme čekali těžší, zní ze sebevědomého týmu. V pátečním semifinále Češi narazí na Itálii.

Nanking (od zvláštního zpravodaje) - Národní in-line hokejový tým porazil ve čtvrtfinálovém duelu Kolumbii 10:1 a postoupil do semifinále, ve kterém narazí na Itálii. Před rokem Češi porazili Itálii na mistrovství světa ve finále a poprvé v historii obhájili titul pro mistry světa.

Čeští inline hokejisté chtějí získat zlatý hattrick. Ve čtvrtfinále MS je čeká Kolumbie Čeští inline hokejisté chtějí získat zlatý hattrick. Ve čtvrtfinále MS je čeká Kolumbie Čtěte zde

Jenže pozor, loni byla Itálie zároveň jediným týmem, který dokázal jinak suverénní český celek porazit. V základní skupině tehdy Italové na domácím mistrovství porazili Česko 4:3.

"Je to určité varování, i když tehdy ta facka přišla v pravý čas. Uvědomili jsme si, že nejsme nesmrtelní. Na druhou stranu je to soupeř, se kterým bychom si měli poradit," ví před semifinále manažer reprezentace Tomáš Würtherle.

Sebevědomí českého týmu je před zápasem s Itálií oprávněné, protože přes čtvrtfinále tým přešel díky vysoké výhře 10:1 nad Kolumbií. "Nečekali jsme, že to bude až tak jednoduché," pozastavoval se střelec dvou branek proti Kolumbii Martin Fiala. "Na druhou stranu jsme byli dobře připravení. Kolumbijce jsme skoro k ničemu nepustili, i když rozhodlo i to, že jsme dali poměrně rychlé góly," hodnotil Würtherle.

Češi se v zápase s Kolumbií ujali vedení už ve třetí minutě právě díky Fialovi. Svůj náskok potom už jen průběžně navyšovali až do konečného stavu 10:1. Důležitou roli přitom hrály přesilovky, Češi proměnili všechny čtyři.

"Využívat přesilovky je samozřejmě důležité. Navíc se trefila každá lajna," připomněl Fiala. "Jsme spokojení. Trenéři nás připravovali na to, že Kolumbijci budou dobře bruslit. Zápas jsme ale zvládli. Hráli jsme převážně s pukem, což byl jeden z důležitých klíčů k úspěchu," hodnotil kapitán reprezentace Pavel Strýček.

Nyní se už čtvrtfináloví vítězové mohou soustředit na zápas s Itálií. "Itálie je takticky mnohem vyspělejší než Kolumbie. Je to bruslařsky velmi dobře založený tým. Víme, že to bude těžký soupeř," upozorňoval Würtherle.

"S Italy se potkáváme téměř každé mistrovství a jejich tým se moc nemění. Budou hrát zezadu, čeká nás těžký zápas," shrnul před semifinále. Zápas začne v pátek v 11:30 středoevropského času.

reklama