Co se děje s extraligou? Žádný lídr nepřežije kolo

Ondřej Roubínek
2. 10. 2007 0:00
Zisk bodu v prodloužení či nájezdech může být klíčový

Praha - První čtyři celky hokejové extraligy jsou po sedmi odehraných kolech v tabulce seřazeny v rozmezí čtyř bodů. V čele tabulky se objevil už třetí tým a tři kola po sobě se měnil aktuální lídr.

Nový ročník nejvyšší české hokejové soutěže začal velmi dramaticky a o posunech v tabulce rozhodují i bonusové body za výhru v prodloužení či samostatných nájezdech.

Na prvním místě jsou po sedmi zápasech hokejisté Českých Budějovic. Ambiciózní tým z jižních Čech ohlásil letos útok na titul a zatím plní očekávání majitelů - Mountfield prohrál v prvním zápase na Slavii až v samostatných nájezdech. Další bod Jihočechům vzali už jen liberečtí Bílí Tygři. Ti prohráli na jihu Čech v prodloužení.

Do čela se vrací Budějovice, Pardubice znovu padly - čtěte ZDE

Ztráta jednoho bodíku ale ve vyrovnaném začátku nejvyšší české soutěže stála Budějovice první příčku. Na ní se trochu překvapivě vyšvihli hokejisté Karlových Varů.

Vary připravily o neporazitelnost Liberec

Energii pomohly v dobrém rozjezdu sezony čtyři úvodní zápasy na domácím ledě a výborné výkony Západočeši korunovali na hřišti Liberce. Tým z Karových Varů, do kterého dobře zapadl Marek Melenovský, favorita na jeho půdě vůbec nepustil do hry a vyhrál jasně 4:1.

Výhru z venku potvrdila Energie jasným triumfem nad Plzní a zaslouženě se vyhoupla do čela extraligy.

Sledujte nové ON-LINE přenosy z hokeje na Aktuálně.cz

Jenže tam vydrželi Západočeši také jen jedno kolo. O změně lídra rozhodla znovu ztráta jediného bodu - Karlovy Vary vyhrály ve Zlíně až po samostatných nájezdech a na prvním místě tabulky je znovu vystřídal jihočeský Mountfield.

Slovenský kouč Gregor vtiskl Liberci bojovnější styl.
Slovenský kouč Gregor vtiskl Liberci bojovnější styl. | Foto: Ondřej Besperát

To, že v nastartované sezoně budou rozhodovat i jednotlivé body navíc získané za vítězství v prodloužení či samostatných nájezdech, ukazuje i Slavia. Mužstvu Vladimíra Růžičky se před sezonou příliš nevěřilo, ale týmové pojetí i zúžené kluziště přináší úspěchy.

Navíc dobře zapadl navrátilec Duda, daří se kapitánu Beránkovi, který se zapsal do Klubu hokejových kanonýrů, a funguje i sázka na mladé talenty v čele s Růžičkou mladším či Romanem Červenkou.

Slavia v úvodu sezony vybojovala dva bonusové body za vítězství po nájezdech v zápase s Budějovicemi a výhru v prodloužení ve Varech a po třech vítězstvích v řadě okupuje lichotivou třetí příčku.

Pardubice na dně

Na druhém pólu tabulky zatím jen díky dvěma výhrám po samostatných nájezdech drží předposlední příčku vicemistr z Pardubic.

Slavia poslala Pardubice opět téměř ke dnu - čtěte ZDE

Pardubičtí fanoušci si zatím příliš radosti neužili.
Pardubičtí fanoušci si zatím příliš radosti neužili. | Foto: Ondřej Besperát

Moeller se zatím nepere se sérií 11 zápasů venku příliš úspěšně, nadechnutí po zisku dvou bodů v Třinci a v Litvínově zadusila Slavia, která v neděli rozstřílela Východočechy 7:3. Ale Pardubice mají k dobru ještě reprízu finále se Spartou, která se odehraje 2. října.

Ještě o bod méně získalo po sedmi kolech poslední Kladno. To zatím nespasilo ani pět bodů Petra Tenkráta, který klubu pomáhá na začátku soutěže, než odejde na švédské angažmá.

Ale extraliga se teprve rozbíhá, a nikdo nebude chtít zůstat za branami play off. O deset postupových míst se strhne velká bitva. Týmy ve středu tabulky se zatím prezentují hodně nevyrovnanými výkony.

Například hokejisté Zlína propadli v zápase v Českých Budějovicích 1:6, doma si pak poradili s Litvínovem 6:3. Jenže další utkání znovu nezvládli a z Třince odjeli s debaklem 2:8.

Ale ani Oceláři nedokázali jasné vítězství potvrdit, když v následujícím kole hladce prohráli v Liberci. O body dokáže obrat soupeře i nováček z Ústí nad Labem, který je se sedmi body na 11. příčce v tabulce.