Do čela se vrací Budějovice, Pardubice znovu padly

rou
30. 9. 2007 12:30
Nováček z Ústí prohrál se Znojmem v prodloužení

Praha - Hokejisté Českých Budějovic se díky výhře 2:1 na ledě Vítkovic znovu vrátili do čela extraligové tabulky.

Pomohla jim k tomu remíza překvapivého lídra z Karlových Varů ve Zlíně. Západočeši ovšem získali bonusový bod díky úspěšným samostatným nájezdům.

Slavia poslala Pardubice opět téměř ke dnu - čtěte ZDE

Sparta porazila Kladno, ale nadřela se. Chytal Orct - více ZDE

Zápas Mountfieldu na severu Moravy se rozhodoval až v závěrečné části. Nejdříve budějovický Mertl propasíroval Vydareného přihrávku za Pruskva záda, osm minut před koncem zvýšil na 2:0 po samostatném úniku suverénně Hübl.

Ale hokejisté Vítkovic se nevzdávali a už po půl minutě snížil Radim Hruška. Jenže domácí pak doplatili na nedisciplinovanost a Jihočeši cennou výhru bez problémů udrželi.

Hokejisté Karlových Varů dokázali v zápase ve Zlíně třikrát zlikvidovat náskok domácích. Na 3:3 vyrovnával dvě minuty před koncem Grof, i když jeho trefu musel potvrdit videorozhodčí. V prodloužení pak gól nepadl a rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se netrefili zlínští Nosek a Vosátko a druhý bod pro Energii vystřelil Hanzlík.

V souboji Bílých Tygrů z Liberce s Třincem otočili domácí hokejisté skóre dvěma slepenými góly ve druhé třetině. Oceláři vedli díky brance Skořepy ve dvojnásobné početní výhodě, Liberečtí se dostali do vedení během 47 vteřin ve 29. minutě díky gólům Jiruše a Plodka.

Obrat završil Moravec, který na začátku třetí třetiny poslal domácí už do dvoubrankového vedení. Oceláři ještě zápas zdramatizovali gólem Tomíka, ale v power play pojistil výhru Čermák.

HC Slavia Praha - HC Moeller Pardubice 7:3 (2:2, 4:0, 1:1)
1. Hruška (Tomica), 11. Micka (Rataj), 27. Žižka (Hlavačka), 28. Beránek (Tomica), 37. Bednář (Červenka), 37. Micka (Rataj), 56. Červenka (Bednář) - 4. Blažek, 19. Sýkora, 44. Sýkora.