Ďábel Eliáš naděloval Bostonu. Dva góly a přihrávku

zh
6. 12. 2007 7:32
Eliáš z New Jersey smetl Boston 2 góly a přihrávkou
Boston vedl již 3:0. Pak se ale dali do práce Patrik Eliáš a Zach Parise.
Boston vedl již 3:0. Pak se ale dali do práce Patrik Eliáš a Zach Parise. | Foto: Reuters

Newark - Hokejisté Boston Bruins vedli ve středečním zápase NHL na ledě New Jersey Devils po 1. třetině již 3:0 a situace domácích se zdála beznadějná. Jenže pak se dal do díla útočník Patrik Eliáš.

Ve 27. minutě snížil na 1:3, ještě před koncem druhého dějství od něj dostal Zach Parise ideální přihrávku a bylo to 2:3.

Oba hráči si pak dali přestávku a v práci pokračovali v 55. minutě. Tehdy Parise vyrovnal a zařídil prodloužení. V něm v čase 3:16 rozhodl o vítězství New Jersey 4:3 Patrik Eliáš právě po přihrávce Parise.

Boston byl ve svízelné situaci. Minutu před koncem normální hrací doby se mu zranil gólman Tim Thomas a do branky na rozhodující momenty musel nastoupit nerozcvičený Tuukka Rask.

Do konce třetí třetiny nemusel zasahovat, v prodloužení na něj šly tři střely a čtvrtá se mu stala osudnou.

"Nikdo by nechtěl být v jeho pozici. Pro gólmana je to velmi těžké. Chtěli jsme ho pořádně otestovat," cituje agentura AP Eliášova slova. "S tím výhledem, co měl před sebou, nemohl moji střelu vidět," dodal ke své vítězné trefě v prosloužení.

Český útočník se stal první, jeho kolega z útoku Parise druhou hvězdou zápasu. Mužstvo New Jersey Devils protáhlo svou vítěznou šňůru již na osm zápasů.

Pro Patrika Eliáše měl duel možná trochu nostalgický nádech. Od minulé sezony měl poprvé kapitánské céčko na hrudi někdo jiný než on - nově zvolený Jamie Langenbrunner.

Vrbata dal vítězný gól

Radim Vrbata z Phoenixu dal vítězný gól v domácím utkání s Los Angeles. Jeho tým vyhrál 4:1, Vrbata ještě přihrával na čtvrtou trefu do prázdné brány.

Edmonton vedl doma nad Pittsburghem po dvou třetinách již 2:0, na druhou branku přihrával Aleš Hemský. Ten se vrátil na led po dvouzápasové pauze, způsobené pohmožděným kolenem.

Jenže Pittsburghu se povedl skvělý obrat, když ve třetí třetině obrátil čtyřmi zásahy během sedmi minut skóre utkání na konečných 4:2. Tři asistence zaznamenal Sidney Crosby.

Na vítěznou branku San Jose na hřišti Dallasu přihrával v 52. minutě Milan Michálek. Jeho tým vyhrál 3:2.

Colorado vedlo v Columbusu po dvou třetinách 3:1, jenže domácí dokázali v poslední třetině udeřit hned čtyřikrát a nakonec vyhráli 5:4. Radoval se i  Jan Hejda, jenž přispěl jednou asistencí. Přihrávku zaznamenal na druhé straně i Milan Hejduk.

Martin Havlát v dresu Chicaga vyrovnával v polovině zápasu s Vancouverem po přihrávce Roberta Langa na 2:2. Jenže Brendan Morrison poslal hosty zkraje třetí části znovu do vedení a Chicago už znovu vyrovnat nedokázalo.

Florida prohrála doma s Ottawou 4:5. Díl viny nese na porážce i český brankář Tomáš Vokoun. Byl střídán již po sedmi minutách střetnutí, když pustil dva góly během 22 vteřin.