Vokoun chytal sedm minut. Důvod? Dva góly za 22 vteřin

6. 12. 2007 8:40
Florida prohrála s Ottawou 4:5
Tomáš Vokoun kryje pokus Danyho Heatleyho. Pohroma přijde až za chvíli.
Tomáš Vokoun kryje pokus Danyho Heatleyho. Pohroma přijde až za chvíli. | Foto: Reuters

Sunrise -Český brankář Tomáš Vokoun střídá v brance Floridy Panthers vyvedené zápasy plné neuvěřitelných zákroků s těmi zpackanými plnými minel.

Panteři hostili Senátory z Ottawy, kteří prohráli sedm zápasů v řadě, trápili se a byli na dně.

Vokoun jim pomohl najít ztracené sebevědomí. V čase 6:48 nestačil na střelu Randyho Robitailla. Časomíra ukazovala 7:10 a český gólman inkasoval podruhé. Tentokrát z hokejky Mika Fishera.

Trenér Jacques Martin se ho rozhodl vystřídat. "Prohrávali jsme 2:0 a potřebovali jsme prostě nějakou změnu, trochu zamíchat sestavou," vysvětlil podle agentury AP kouč své rozhodnutí měnit již po sedmi minutách hry strážce klece.

Více o středečních zápasech NHL čtěte zde

Jeho tah se mu povedl. Florida stačila ještě do konce první třetiny vyrovnat. Jenže v prostřední části šla Ottawa do vedení 3:2.

Ve 45. minutě měl velkou šanci na vyrovnání český útočník Kamil Kreps, neproměnil ale nařízené trestné střílení.

Místo toho Panteři znovu inkasovali a prohrávali už 4:2. Kreps napravil své zaváhání, když přihrál na třetí branku Floridy. Ottawa si už však přála protrhnout zápasovou mizérii a rychle se opět dostala do dvoubrankového vedení.

Domácí Olli Jokinen dokázal 15 vteřin před koncem již jen snížit na konečných 4:5.

"Je to samozřejmě nepříjemné muset střídat, ale není to nic neobvyklého, že vás kouč pošle z ledu a snaží se zvrátit vývoj zápasu," cituje agentura AP Tomáše Vokouna.

"Bylo to hodně brzo, ale trenér se snažil udělat v daný moment to nejlepší rozhodnutí," dodává.