reklama

Další klub opouští Kontinentální ligu. Záhřeb se vrací do EBEL ligy

Hokejisté Záhřebu během utkání pod širým nebem. Hokejisté Záhřebu během utkání pod širým nebem. autor: www.facebook.com/KHLMedvescakZagreb
Chorvatský hokejový klub Medveščak Záhřeb definitivně opouští Kontinentální hokejovou ligu. Od příští sezony se vrací do mezinárodní rakouské EBEL ligy.

Záhřeb - Medveščak Záhřeb se po čtyřech sezonách v Kontinentální hokejové lize vrací do mezinárodní rakouské ligy EBEL. Poté co 3. března vedení soutěže odsouhlasilo žádost chorvatského klubu, dnes účast v EBEL potvrdil i samotný Medveščak.

Záhřebský tým hrál rakouskou ligu společně se Znojmem do roku 2013. Poté začal působit v prestižnější KHL a hned v první sezoně postoupil do play off. V dalších třech ročnících včetně letoška se mu to už nepodařilo a účast v KHL znamenala pro klub příliš velkou finanční zátěž.

Za Medveščak v této sezoně nastupovali obránce Jakub Krejčík a útočníci Tomáš Mertl a Jiří Smejkal. Mertl v prosinci přestoupil do Ufy, Krejčík v lednu odešel do Brna a Smejkal nyní působí ve Spartě.

Zda se EBEL po návratu Medveščaku rozšíří, nebo zda v ní záhřebský klub někoho vystřídá, není zatím jasné. "O definitivním počtu mužstev i o hracím formátu se rozhodne do konce sezony," řekl dnes šéf soutěže Peter Mennel.

reklama