reklama

Diváci to alespoň měli se vším všudy, vysvětlil bitku brněnský Káňa

Česká Winter Classic jak má být: Mráz, fanynky i bitka Prohlédněte si galerii z extraligového zápasu pod širým nebem, v němž na stadionu Za Lužánkami domácí Kometa Brno porazila Plzeň 5:2. Foto: Lukáš Caha
Brněnský zápas pod širým nebem okořenila i bitka mezi domácím Janem Káňou a plzeňským Jakubem Lvem. Vidělo ji osmnáct a půl tisíce diváků, kteří tak vytvořili nový rekord extraligy.

Brno - Extraliga má nový divácký rekord! A znovu u toho byla brněnská Kometa. Na její nedělní zápas pod širým nebem na improvizovaném stadionu za Lužánkami si našlo cestu 18 514 fanoušků. Týmy domácích a Plzně je na oplátku odvděčily napínavým duelem se sedmi brankami.

Duel okořenila v závěrečné dvacetiminutovce i bitka v podání brněnského Jana Káni a plzeňského Jakuba Lva. "Dohrál tam našeho hráče, tak jsem ho šel žďuchnout. On mi to oplatil. Alespoň to ti lidi měli se vším všudy," usmívá se Káňa.

"Patří to k tomu. Vystartoval po mně, tak jsme se porvali," vysvětluje Lev. Jeho soka neodradila ani výška plzeňského útočníka, který je o necelých deset centimetrů vyšší. "Takového malého hráče jako jsem já, bych těžko hledal. To bych se asi nikdy neporval," dodal Káňa.

Atmosféra byla jedinečná pro oba týmy

Diváci si tak přišli na své. I když na tribunách panovaly teploty pod bodem mrazu, vydrželi téměř tři hodiny hlasitě povzbuzovat svůj tým. "Byl to obrovský zážitek. Těšilo se na to celé Brno včetně nás. Ze začátku bylo vidět, že nás to prostředí trochu svazuje a Plzeň si to naopak užívala," všiml si Káňa.

"Když začali všichni tleskat, bylo to úplně něco jiného než v hale. Obrovský zážitek pro nás," pochvaloval si třiadvacetiletý útočník. Podobně si atmosféru užíval i Lev. "Bylo to skvěle zorganizované. Všechno klapalo tak, jak mělo. Všichni si to užili. Děkujeme Kometě, že nám dala možnost si zde zahrát. Bylo to opravdu skvělé."

Na led bez kulichů

Jeho i ostatní hráče Plzně mrzelo jen to, že nemohli na led nastoupit po vzoru kanadskoamerické Winter Classic. "Chtěli jsme jít alespoň na rozbruslení s kulichy, abychom to oživili, ale pravidla extraligy to neumožňují. Mohla to být ještě větší show," litoval.

A jak se hráči popasovali s kvalitou venkovního kluziště? "Byl tvrdší. Ale podmínky jsou stejné pro oba týmy. V tom nebyl problém," vysvětloval Lev. "Na začátku tam bylo trochu víc sněhu, ale pak už se to dalo. Sem tam někdo zakopl nebo mu ujel puk. Na tady tu akci to byl kvalitní led," dodal Káňa.

Kometa se za Lužánky vrátí znovu v pátek, kdy ve večerním utkání hostí Spartu. "Uvidíme, jaké bude večer počasí, ale určitě se všichni těšíme. Už nikdy takové zápasy třeba nezažijeme, tak si to chceme užít," přiznává útočník Brna. 

reklama