reklama

Pucher půjde hned po přípitku do postele. EBEL nezastaví ani na Nový rok

Peter Pucher odehrál v září svůj 1000. zápas v nejvyšších soutěžích. Peter Pucher odehrál v září svůj 1000. zápas v nejvyšších soutěžích. autor: Lukáš Caha
Znojemští hokejisté si vánočních svátků příliš neužijí. Mezinárodní EBEL nabírá každoročně v tomto období závratného tempa. Své o tom ví i nejstarší hráč ligy Peter Pucher.

Znojmo - Zdá se vám, že česká extraliga nabírá kolem vánočních svátků rychlého tempa? Pak mezinárodní Erste Bank Eishockey liga, v níž působí i české Znojmo, letí rychlostí světla. Od 11. prosince až do 2. ledna nastupují její účastníci k zápasům prakticky obden.

Své o tom vědí i Orli, kteří v tomto období odehrají jedenáct zápasů. Jediný den volna si užili na Štědrý den. Nový rok stráví na cestě do tři hodiny vzdáleného Lince.

"Bujaré oslavy nejsou v plánu. Připijeme si a o půl jedné do postele,“ prozrazuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz své plány ikona klubu Peter Pucher.

Ten i ve svých jednačtyřiceti letech patří nejen ke znojemským tahounům, ale k tahounům celé EBEL. Přihrávky na góly rozdává jako na běžícím pásu. Po sedmatřiceti zápasech jich má na svém kontě třicet.

Značně tak dopomáhá Orlům k úspěšnému tažení. Ti okupují sedm kol před koncem základní části čtvrté místo. Společně se Salcburkem jsou nejvíce skórujícím týmem soutěže. Na jedno jejich utkání připadá v průměru 3,6 gólu.

EBEL se nezastaví ani na Nový rok, kdy zajíždíte do Lince. Bude vůbec možnost oslavit Silvestr?
Nevím, jak chlapci, ale u mě to bude jako každý jiný rok. Silvestr slavím, ale že by to byla nějaká bujará oslava, to ne. Připijeme si šampaňským a půjdu co nejdříve do postele, protože nás čeká dlouhá cesta. Každá hodina spánku je důležitá. I ostatní kluci vědí, že na žádné dlouhé oslavy to není. Jsme profíci a musíme se přizpůsobit.

Celkově je ten rozpis během svátků hodně našlapaný. Je to pro vás náročné?
Samozřejmě. Některé zápasy jsou více, druhé méně. Patří k tomu ale i cestování a to člověku na aktivitě nepřidá. Jsme na to ale zvyklí. Každý rok je to téměř stejné. Je potřeba dobře regenerovat, protože těch utkání se hraje kolem Vánoc opravdu hodně.

Máte vůbec čas si ty Vánoce užít?
Ale ano. I když toho času není moc, nějaký se najde. Nemůžeme si vzít dovolenou a strávit týden nebo dva doma. Patří k tomu také tréninky.

I na Štědrý den?
Ne, tam nám dali trenéři volno, abychom si odpočinuli. Je to těmi zápasy opravdu nahuštěné. Trénovali jsme až na Boží hod a další den se hrál zápas.

Volno vám asi prospělo. Na Štěpána jste smetli Lublaň 8:0…
Pomohlo nám to a měli jsme ještě větší chuť do hokeje. Ve třetí třetině jsme dali rychlé góly a ten zápas byl už jednoznačný. Sice hráli opravdu velmi obětavě, ale my měli převahu.

Osobní statistiky jsou krásná věc, ale pokud nebude týmový úspěch, stojí za hovno

Zvláštností je, že se vám v rozpisu momentálně točí stále stejné týmy. Během čtrnácti dnů jste hráli dvakrát s Bolzanem, Grazem…
Příprava na zápasy je tím pádem kratší, protože na toho soupeře si pamatujeme. Je to taková zvláštnost této ligy. Nikde jinde jsem to nezažil, ale nemám s tím problém a nevěnuji tomu pozornost. Na každý zápas se musíme stoprocentně připravit, abychom bodovali a zajistili si účast v první šestce.

Jste nejstarším hráčem EBEL, ale na statistikách to není téměř znát. Patříte mezi nejproduktivnější hráče…
Ani ta loňská sezóna nebyla špatná (smích). Jsem samozřejmě rád, že to padá. Nejsem rozený střelec, a tak se spoluhráčům snažím ty šance alespoň připravovat. Mám z té nahrávky větší radost. Teď to šlape. Osobní statistiky jsou sice krásná věc, ale pokud nebude týmový úspěch, stojí za hovno.

Znojmo je aktuálně čtvrté. Pomýšlíte letos na úspěch?
Musíme se dostat do té první šestky, abychom si zajistili play off. Pak se v nadstavbě můžeme v klidu připravovat. Letos chceme jít určitě dál než do prvního kola.

reklama