reklama

Drama v Benátkách. Krejčí po zásahu pukem zkolaboval, sanitka nebyla k dispozici

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Středeční duel první hokejové ligy mezi Benátkami nad Jizerou a Prostějovem byl přerušen kvůli zranění obránce Petra Krejčího, kterého trefil puk do hlavy. Hosté si po zápase stěžovali na to, že na stadionu nebyla přítomna sanita, ale pouze nosítka.

K hrozivé situaci došlo sedm minut před koncem utkání. Domácí Vojtěch Jiruš najel do útočné třetiny, vystřelil, a puk se nešťastně odrazil Krejčímu přímo do obličeje.

Hostující bek se ihned skácel k ledu, začal silně krvácet a na chvíli ztratil vědomí. 

Rozhodčí mu v tu chvíli chtěli okamžitě zavolat lékaře, jenže se ukázalo, že na stadionu není sanitka k dispozici. Alespoň dočasné ošetření tak Krejčímu poskytl klubový lékař za asistence dvou žen, které z tribuny přivolal hlasatel utkání. Situaci nakonec definitivě vyřešil až příjezd záchranky.

Podle zpráv z prostějovského tábora je nyní Krejčí ve stabilizovaném stavu, ale trenér hostů byl z celé situace po utkání hodně rozladěn.  

"Na každém utkání má být sanita a tady se čekalo pětadvacet minut na záchranku, což nechápu. Přijela jen nosítka. V profesionální soutěži to není možné. Domácí argumentovali, že mají nějakou výjimku. Jestli svaz bude dělat podobné výjimky, než někdo zemře na ledě… To mě strašně mrzí," citoval klubový web trenéra Jestřábů Aleše Tottera.

Zápas se i přes hrůzný incident nakonec dohrál a skončil vítězstvím Prostějova 4:1. "Závěrečných sedm minut jsme nechtěli dohrávat, ale rozhodčí udělal vše pro to, aby se dohrálo. Utkání se tedy opravdu jen dohrávalo. Tohle zranění je ale hrozné. Máte svěřence, který každý den pro vás pracuje, a vy vidíte, že se zalyká krví a že je v bezvědomí, je to hrozné," dodal Totter.

reklama