reklama

Dresy reprezentace pro Světový pohár připomenou Československo

Tento dres budou čeští hokejisté oblékat na zářijovém Světovém poháru v Torontu. Tento dres budou čeští hokejisté oblékat na zářijovém Světovém poháru v Torontu. autor: NHL.com
Se zveřejněním prvních nominací ukázali pořadatelé Světového poháru v hokeji i dresy jednotlivých účastníků. Podívejte se, v čem vyjedou na led čeští hokejisté.

Praha - Čeští hokejisté obléknou na zářijovém Světovém poháru v Torontu netradiční dresy. Místo velkého státního znaku budou nosit na hrudi ten malý, který fanouškům může připomenout hokejovou slávu Československa. (Nutno dodat, že tehdejší dvouocasý lev na prsou hráčů nosil místo koruny rudou hvězdu a ve středu měl znak Slovenské socialistické republiky.)

Právě českoslovenští hráči vybojovali na Kanadském poháru, který předcházel Světovému poháru, největší úspěch v historii. V roce 1976 postoupili až do finále, kde je skolila domácí Kanada s Philem Espositem a Bobbym Orrem.

Češi budou moct v září nastoupit ve dvou variantách dresů. Červenou vidíte na videu, bílou si můžete prohlédnout ZDE. Zápasové uniformy všech účastníků vyrobila společnost Adidas.

U Kanady, prvního českého soupeře na turnaji, vsadila na modernizované logo a motiv javorového listu na rukávech. Ten by mohl odkazovat na kanadské dresy ze Sérii století v roce 1972, kdy zámořští profesionálové svedli legendární bitvy se Sovětským svazem.

I Američané vsadili na modernizované logo, ale jinak se drží tradiční uniformy, která toho kromě tmavě modré barvy moc nenabízí. U bílé varianty se vyjímá nápis "USA".

Ve skupině Češi narazí ještě na tým Evropy, který představil logo s dominantním písmenem "E". Dresy netradičního mužstva tvoří odstíny modré. Zvláštností je, že každý hráč bude na rukávu nosit vlajku rodného státu.

Jestliže někdo při tvorbě dresu ani trochu neexperimentoval, bylo to Švédsko, možná největší favorit druhé skupiny. Hokejisté skandinávského mužstva vyjedou na led v tradiční uniformě se třemi korunkami.

I dresy sborné se velmi podobají těm, na které jsou fanoušci zvyklí. Obvyklé barvy, státní znak... Rusko se zkrátka drží tradic.

Finové mají dominantní státní znak pouze u bílé varianty dresu, zatímco tu modrou zdobí hlavně nápis "Suomi".

Největší pozornost poutá ve druhé skupině uniforma severoamerického výběru do 23 let. Zámořští mladíci budou mít k dispozici černou a bílou variantu dresu, pokaždé s červenými a šedými vzory. Uniformy nestandardního mužstva zdobí logo z písmen "N" a "A" (North America).

Také jaké dresy se povedly nejvíc?

reklama