reklama

Dřina z dětství se vyplácí. Zacha dal gól za 44 vteřin!

Pavel Zacha dal ve své extraligové premiéře gól už po 44 vteřinách hry. V šestnácti letech se stal třetím nejmladším střelcem v historii soutěže. Pavel Zacha dal ve své extraligové premiéře gól už po 44 vteřinách hry. V šestnácti letech se stal třetím nejmladším střelcem v historii soutěže. autor: ČTK
Parádní premiéra! Pavel Zacha si v šestnácti letech poprvé zahrál extraligu. A z prvního doteku pukem vykouzlil hned v první minutě hezký gól!

Třinec - Asi z něj jednou bude velký hráč, už teď má k tomu nakročeno parádně! Pavel Zacha si v šestnácti letech zahrál poprvé extraligu, dal hned gól a pomohl Liberci k výhře na ledě favorizovaného Třince 4:1.

V šestnácti letech měl z extraligového tempa obavy, ale z prvním střídáním se popral jako starý mazák. Běžela teprve 44. vteřina zápasu, když urostlý štramák s mřížkou přes oči skočil na led, vzal si ve vlastním pásmu puk, projel celým hřištěm a pak propálil gólmana Hrubce. Prostě premiéra jako hrom!

"Paráda. Nikdy bych neřekl, že dám gól hned z prvního doteku pukem. Byl to sice takový publičák, ale platí," zářil po zápase nadšením Zacha.

V tandemu vám najížděl ještě Víšek, vsadil jste schválně na jednoduchost?
Určitě. Byl to můj první zápas a já byl nervózní. Měl jsem strach, aby mu to třeba nepřeskočilo hokejku, tak jsem radši vystřelil.

Mířil jste?
Snažil jsem se vystřelit tak, aby z toho byla nějaká dorážka, viděl jsem, že tam Víšek dojíždí. Ale ono to spadlo až do brány.

Za 44 vteřin gól v profesionálním hokeji, to z vás musela nervozita spadnout hned, ne?
Spadla, ale pořád to byl dost nabitý zápas. Hrálo se do těla a bylo to strašně rychlé, takže jsem musel kmitat pořád.

Víte, že vám na ten gól nahrál brankář Marek Schwarz?
To je dobrá asistence (směje se). Když gólman takhle sbírá body, musí to být pro něj taky radost, když musí jinak celou dobu chytat.

Komu ten gól věnujete?
Jednoznačně rodičům. Ti mě na tohle připravovali od malička, bez nich bych tady nebyl.

Už jste se stihl podívat na mobil, co vám napsal táta?
Ještě ne. My se po zápase nesmíme dívat na mobil, až v autubuse. Táta mi tam ale určitě napsal.

reklama