reklama

Emoce na ledě. Zesnulí hráči vstoupili do Síně slávy

autor: Reuters
Mezy legendy se zařadili i Kluc a Sýkora

Chomutov - Smutnou chvíli zažil před utkáním proti Švédsku v Chomutově český hokej. Trojice reprezentantů, kteří v září tragicky zesnuli při letecké katastrofě, in memoriam vstoupila do hokejové Síně slávy.

Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, bývalé hráče ruské Jaroslavle, mezi legendy doprovodili někdejší útočník Miroslav Kluc a trenér Vlastimil Sýkora.

Čeští reprezentanti, kteří po ceremoniálu zahájili utkání Channel One Cupu, zůstali raději v kabině.

Čtěte také:

Jaroslavl hrála poprvé od tragédie, nastoupili junioři
Do Síně slávy budou uvedeni Marek, Rachůnek a Vašíček

"Když už to musí být takto před zápasem, tak je to asi lepší. Protože stát tam na modré čáře a znovu si to připomínat... Každý si tím už prošel. Považuji tohle rozhodnutí za rozumné," řekl kapitán týmu Tomáš Rolinek.

"Takhle se budeme připravovat na zápas a nebudeme na to myslet tak moc, jako kdybychom stáli na ledě a tekly nám slzy po tváři," dodal.

Pamětní plaketu od prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále a předsedy návrhové komise Síně slávy Jiřího Králíka převzaly vdovy po Janu Markovi a Karlu Rachůnkovi a sestra Josefa Vašíčka.

Devětaosmdesátiletý Kluc si pro ocenění přišel na led osobně, stejně starého Sýkoru ovšem do Chomutova nepustily zdravotní problémy.

Pieta za hokejisty. Loučili se fanoušci, Jágr i arcibiskup Pieta za hokejisty. Loučili se fanoušci, Jágr i arcibiskup Prohlédněte zde

Svíčky, vlajky, černé stuhy. Tak se Češi loučí s hokejisty Svíčky, vlajky, černé stuhy. Tak se Češi loučí s hokejisty Prohlédněte zde

reklama