Erat dvakrát asistoval při další výhře Nashvillu

24. 1. 2012 7:27
Predators porazili Columbus 4:1
Martin Erat z Nashville Predators se snaží přeskočit hůl Coryho Saricha z Calgary Flames. | Foto: Sport, Reuters

Nashville - Hokejový útočník Martin Erat se v pondělním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Nashvillu nad Columbusem 4:1 a s 35 body se vyhoupl do čela týmové produktivity.

Český reprezentant bodoval v třetím utkání v řadě a v sedmém z posledních devíti, přičemž Predators osmkrát vyhráli.

Hlavním strůjcem úspěchu Nashvillu byl opět brankář Pekka Rinne, jenž zlikvidoval 25 z 26 střel a vychytal jedenácté vítězství z dvanácti utkání. Během úspěšné série inkasoval dohromady jen 20 gólů, což dělá průměr 1,65 obdržené branky na zápas.

První hvězdou pondělního duelu byl však vyhlášen útočník Mike Fisher, který vstřelil dva góly. Nejprve v 9. minutě otevřel skóre utkání, půl minuty před koncem druhé třetiny pak v přesilové hře vstřelil vítězný gól na 2:1. V třetím dějství domácí svůj triumf zpečetili dalšími dvěma trefami.

Statistika NHL:

Toronto - NY Islanders 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 2. a 57. Lombardi, 49. Kessel. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19.570.

Carolina - Winnipeg 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 4. Skinner, 10. Brent - 34. Wellwood. Střely na branku: 16:30. Diváci: 16.045.

Nashville - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 9. a 40. Fisher (na první Erat), 48. Halischuk, 57. Hornqvist (Erat) - 27. Nash. Střely na branku: 29:26. Diváci: 14.310.

Edmonton - San Jose 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 27. Eberle, rozh. nájezd Hall - 47. Couture. Střely na branku: 18:45. Diváci: 16.839.

Detroit - St. Louis 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 21. Dacjuk, 29. Franzén, 57. Krönwall - 10. Nichol. Střely na branku: 28:22. Diváci: 20.066.

Los Angeles - Ottawa 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky: 16. Mitchell, 32. Clifford, 38. Johnson, 40. Lewis z trestného stř. - 49. Alfredsson. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.118.