Gulaš rozhodl v prodloužení o výhře Plzně na ledě Vítkovic

4. 10. 2020 18:55
Hokejisté Plzně vyhráli v předehrávce 9. kola extraligy na ledě Vítkovic 5:4 v prodloužení a po třetí výhře v řadě se posunuli na druhé místo tabulky za vedoucí Hradec Králové.
Milan Gulaš
Milan Gulaš | Foto: ČTK

Utkání rozhodl v čase 61:01 svým druhým gólem kapitán Západočechů Milan Gulaš, na domácí straně si dvě branky připsali Adam Polášek a Dominik Lakatoš.

Po opatrném úvodu jako první zahrozili Ostravané, ale Kubalíkovu dorážku po střele Štencla skvěle zlikvidoval plzeňský brankář Frodl. Krátce nato se do zakončení proháčkoval Schleiss, bývalý útočník Plzně si položil Frodla, jenže se dostal do ostrého úhlu a trefil jen brankovou konstrukci.

Pak ale udeřili Západočeši. Gulaš přihrál na modrou Stříteskému, po jehož dělovce puk zapadl pod horní tyčku. Hned po 23 sekundách se hosté radovali znovu. Indiáni se vymotali z rohu kluziště a Filip Přikryl bekhendovou střelou z otočky poslal kotouč přesně mezi Svobodovy betony a oslavil premiérový start v sezoně první extraligovou brankou v kariéře.

Vítkovičtí ale ve druhé části přidali a brzy se jim podařilo srovnat. Hned zkraje druhé třetiny Schleiss vysunul Poláška, jenž propálil Frodla a navázal na střelecký úspěch z předešlého zápasu v Českých Budějovic. Pak Mikyska chytrou přihrávkou přes osu kluziště našel Lakatoše, který se trefil přesně k levé tyčce.

Plzeňští si ale vzali vedení zpátky, 69 sekund před koncem druhé třetiny Stříteský prudkou přihrávkou na útočnou modrou poslal do úniku Straku, který mohl i nahrávat, ale vybral si střelu a zamířil přesně nad Svobodův beton.

Ve třetí třetině hosté odskočili zpět na rozdíl dvou branek. Kubalík před vlastní brankou nezpracoval puk, kterého se zmocnil Mertl, poslal ho do mezikruží a Gulaš poprvé v sezoně skóroval.

Domácí ale i podruhé dokázali manko smazat. Zpět na dostřel se dostali poté, co Marosz vyhrál buly a Polášek povedenou střelou bez přípravy pod horní tyčku snížil na 3:4. Dvě minuty před koncem v oslabení ujel Lakatoš a druhým gólem v utkání poslal zápas do prodloužení.

Hned po minutě nastavení ale ujeli Gulaš s Mertlem a kapitán hostů potvrdil, že se mu proti Vítkovicím daří. Překonal Svobodu podruhé a navázal na všechny vzájemné zápasy z minulé sezony, ve kterých také skóroval.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 4:5 v prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Polášek (Schleiss, Marosz), 30. Lakatoš (J. Mikyska, Štencel), 54. Polášek (Schleiss, Marosz), 58. Lakatoš (Dej) - 17. Stříteský (Gulaš), 17. F. Přikryl (Stach, Budík), 39. P. Straka (Stříteský, Budík), 49. Gulaš (Mertl), 62. Gulaš (Mertl). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Kajínek, Ševic. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Vítkovice: M. Svoboda - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, Koch, Trška, Barinka - Schleiss, Marosz, L. Krenželok - Lakatoš, J. Mikyska, V. Polák - Mallet, Dej, Šišovský - T. Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.

Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Jiříček, Budík, Kaňák, Vráblík, od 30. navíc Houdek - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Gulaš, Mertl, Kantner - F. Přikryl, P. Musil, Stach - Rob, Suchý, Pour. Trenér: Čihák.