reklama

Covid plundruje extraligu. Do karantény míří hokejisté Zlína, Olomouce a Liberce

Olomoučtí hokejisté. Olomoučtí hokejisté. autor: ČTK
Kvůli na podezření na nákazu koronavirem ve svém týmu odkládají extraligové zápasy hokejové kluby Zlína, Olomouce i Liberce.

Vedení Beranů informovalo o karanténě na klubovém webu, počet nakažených hráčů neupřesnilo. "Z tohoto důvodu se ruší nejbližší plánovaná utkání v Tipsport extralize. O vývoji situace a náhradních termínech zápasů budeme informovat prostřednictvím klubového webu. Klub postupuje dle doporučení lékařů a Krajské hygienické stanice Zlínského kraje," napsal zlínský celek.

V pátek si Zlín odložil dnešní předehrávku 11. kola proti Plzni. Učinil tak z preventivních důvodů kvůli výskytu příznaků nachlazení u několika hráčů.

Podezření na nákazu u několika členů týmu je také v Olomouci. "Klub nyní bude postupovat podle doporučení lékařů a Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje a další známé informace zveřejní na svých webových stránkách. Do té doby se k situaci nebude více vyjadřovat," uvedlo vedení olomouckých hokejistů.

V nedělním programu extraligy tak kvůli koronaviru zbyl pouze jeden zápas (v předehrávce 9. kola se Vítkovice střetnou s Plzní), jelikož nenastoupí ani Liberec proti Českým Budějovicím.

Bílí Tygři se představili ještě v pátek v pražské O2 areně, kde podlehli Spartě 0:3 a v pátém utkání sezony poprvé nebodovali. Chyběl jim trenér Patrik Augusta a tým vedl asistent Jiří Kudrna.

"Utkání bylo z preventivních důvodů odloženo, neboť se u pěti členů kádru A-týmu objevilo podezření na onemocnění COVID-19. Klub nyní bude postupovat podle doporučení lékařů a Krajské hygienické stanice Libereckého kraje. Do doby, než budou známy další kroky, se klub nebude k situaci více vyjadřovat," uvedli zástupci Liberce na klubovém webu.

V karanténě jsou v současné době rovněž hokejisté Mladé Boleslavi, Třince, Karlových Varů, Hradce Králové, Pardubic a Litvínova. Vítkovice odehrály první utkání v pátek, Kometa Brno ještě do extraligového ročníku nezasáhla. Začít měla v úterý 6. října ve Zlíně, nyní ale přišla i o tento zápas.

reklama