reklama

Hokejovou extraligu bude vedle ČT vysílat také O2 Sport, přibudou dva nové hrací dny

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Lukáš Filipec
Hokejové extraliga bude k vidění nejen na obrazovkách České televize, ale také O2 TV. Přibudou dva nové hrací dny, středa a sobota. ČT si také zajistila práva na mistrovství světa pro dalších pět let.

Praha - Po fotbalové lize se na placené televizní kanály přesouvá i nejvyšší hokejová soutěž. Dosud vysílala hokejovou extraligu jen Česká televize, nyní do hry vstupuje také O2 TV. Dalších pět sezón budou vysílat obě stanice spolu.

"Hokej je pro nás velká výzva, protože Česká televize ho dělá kvalitně. U fotbalu jsme ale ukázali, že to umíme, teď zkušenosti chceme využít i v hokeji," říká výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay.

Počet hracích dnů hokejové extraligy se od příští sezóny rozšíří na pět. Placený kanál O2 TV Sport bude mít první volbu ve středu, pátek a sobotu. Česká televize pak bude jako první vybírat v úterý a neděli. Vyřazovací zápasy včetně finále soutěže budou obě stanice vysílat společně.

O2 TV se už před dvěma lety domluvila na spoupráci se Spartou Praha a Libercem, podle které měla vysílat domácí zápasy těchto mužstev. "Dostali jsme řadu pozitivních reakcí a proto jsem se rozhodli tento obchod rozšířit. Diváci tak u nás uvidí kompletní hokejovou extraligu," uvádí Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV.

Původní smlouva s oběma kluby tak už neplatí a domácí zápasy Sparty a Liberce uvidí i diváci na České televizi. "S Libercem nicméně máme klasickou sponzorskou smlouvu a zavázali jsme se, že odvysíláme určitý počet jejich zápasů," říká Kindernay.

Od nové sezóny se můžeme těšit na ještě více hokeje v televizi! 🤗📺 Na ČT sport zůstávají přenosy tradičně v úterý a neděli + páteční Buly, O2 TV Sport bude nově vysílat ve středu, v pátek a v sobotu! 🙌

Zveřejnil(a) Tipsport extraliga dne 04. April 2018

Vysílací práva na hokejovou extraligu vlastní agentura BPA, která je marketingovým partnerem nejvyšší tuzemské soutěže. Podle její šéfky Jany Obermajerové přinese nová smlouva klubům více peněz než současný kontrakt s Českou televizí, který vyprší na konci letošního ročníku. Konkrétní částku ale komentovat nechtěla. "Mohu jen potvrdit, že kluci dostanou přidáno," dodala.

Soukromý kanál O2 TV hodlá od příští sezóny nabídnout divákům některé novinky. Mikrofony by například kromě rozhodčích mohli při hře nosit i samotní hráči. Kindernay počítá i s vysíláním doprovodných pořadů, které už nyní fungují u fotbalové ligy, kterou O2 TV také vysílá s Českou televizí.

reklama