reklama

Konflikt Klesla vs. Třinec graduje: Lži a šikana, tak lehce se mě nezbaví, zuří naštvaný exkapitán

Rostislav Klesla Rostislav Klesla autor: Lukáš Filipec
S Oceláři má bývalý reprezentační obránce Rostislav Klesla smlouvu ještě na čtyři roky. Klub mu však oznámil, že s ním dále nepočítá a chce se domluvit na ukončení spolupráce. To však vlastník téměř 700 startů v zámořské NHL v rozhovoru pro Aktuálně.cz odmítá. "Žádná jednání neprobíhají. Vedení do médií vymýšlí lži, aby se mě zbavilo. Je to šikanózní a účelové jednání," tvrdí Klesla.

A.cz: Viceprezident Ocelářů Jan Czudek v rozhovoru pro deník Sport prohlásil, že klub má zájem nastalou situaci řešit a snaží se ji urovnat. Je to skutečně tak, jste v kontaktu?

Nic z jeho tvrzení se nezakládá na pravdě, jsou to lži. S panem Czudkem jsem naposledy mluvil před čtvrt rokem, od té doby neproběhla žádná schůzka ani setkání s někým z vedení, kde by se řešila dohoda obou stran. I když jsme je k tomu s mým právním zástupcem několikrát vyzývali.

Spor v Třinci: S takovým jednáním jsem se v životě nesetkal, říká vyhozený kapitán Klesla Spor v Třinci: S takovým jednáním jsem se v životě nesetkal, říká vyhozený kapitán Klesla Čtěte zde

Klub se ohání tím, že jste porušil smlouvu, když jste se 1. července nehlásil na srazu. Jaká byla domluva s klubem ohledně vaší přípravy? 

Žádný týmový sraz 1. července nebyl. Od 1.7. do 17.7. byla týmová dovolená všech čtyřiceti hráčů. Nechápu, proč by měl jeden hráč během dovolené trénovat dvakrát denně v posilovně. Klub na tohle nemá nárok. Je to šikanózní a účelové. Dostavil jsem se na oficiální sraz klubu 18. července, protože mi do té doby nikdo nic jiného nesdělil a o dohodě nejednal.

Chtějí se mě jednoduše zbavit, to se ale nestane

Klub vám už koncem dubna oznámil, že s vámi dál napočítá. Přesto jste na sraz přijel. Proč?

Mám stále platnou smlouvu, proto jsem se na sraz klubu 18. července dostavil. Namísto jakéhokoliv náznaku dohody o ukončení mého působení v klubu mi sdělili, že na led nepůjdu a budu mít dvakrát denně kondiční tréninky celý červenec a srpen.

V Česku jedině za Litvínov! Byla to chyba, neměl jsem to říkat, lituje posila Třince Petružálek V Česku jedině za Litvínov! Byla to chyba, neměl jsem to říkat, lituje posila Třince Petružálek Čtěte zde

Podle vyjádření klubu jste ale odmítl do tréninku nastoupit a odjel...

Jelikož mi nebyl umožněn trénink s týmem a neměl jsem tam žádné svoje věci, co jiného jsem tam měl dělat? Je totiž jasné, že vedení Třince si myslí, že se mě jednoduše zbaví, když mě nenechají hrát a zároveň mě budou nutit dělat různé nesmyslné věci, to se ale nestane.

Pan Czudek dále tvrdí, že jste s klubem chtěl podepsat smlouvu buď na šest let, nebo vůbec. Je to pravda?

Já jsem si délku smlouvy nenavrhl. Šestiletou smlouvu mi nabídlo vedení klubu a já jsem s ní souhlasil.

Stejně jako mě se chtějí zbavit i Kopeckého

Údajně jste nenaplnil očekávání, co se týče vůdcovství v kabině a kapitánského céčka. Co si o tom myslíte? Měl jste v kabině nějaké neshody?

Je to jeho názor. Já jsem se snažil dělat vždy sto procent pro tým, aby to fungovalo a mužstvo bylo v pohodě. Je to sport a jeho součástí je jak úspěch, tak neúspěch. Úspěšný tým se také staví na základě správných rozhodnutí kompetentních lidí klubu. Role kapitána je samozřejmě důležitá, ale pokud si pan Czudek myslí, že kapitán mávne kouzelným proutkem a všechno bude najednou fungovat, tak je to hodně naivní představa.

V Třinci se nešetří. Oceláři za vlastní peníze postavili druhou halu V Třinci se nešetří. Oceláři za vlastní peníze postavili druhou halu Prohlédněte zde

Podobně jako s vámi se klub rozloučil i s Tomášem Kopeckým. Jste ve spojení?

Mluvili jsme o tom, jeho situace je, dá se říct, stejná. Bezdůvodně se Tomáše chtějí zbavit. Je z toho rozhořčen, stejně jako já.

Podle informací Aktuálně.cz jste oba kontaktovali hráčskou asociaci. Už se vám od ní dostalo nějaké pomoci?

S předsedou asociace CAIHP Markem Černoškem jsme ve spojení, nicméně celou situaci od začátku řeším se svým právníkem.

reklama