reklama

Marcinko si podmanil Třinec, ale od hattricku dával ruce pryč. Snad to uzná i pokladník, smál se

Tomáš Marcinko opět úřadoval v prostoru před brankou. Tomáš Marcinko opět úřadoval v prostoru před brankou. autor: Lukáš Filipec
Slovenský útočník Tomáš Marcinko se stal v létě jednou ze dvou posil třineckého týmu a prožívá naprosto snový start do sezony. Před derby proti Vítkovicím měl na kontě čtyři branky, a proti Ostravanům to dokonce vypadalo na hattrick. "O hattrick se nejedná, první gól byl od Martina Růžičky," hlásil Marcinko hned po příchodu mezi novináře. Ale i se dvěma gólovými trefami překoná skromný Slovák svou bilanci z loňské sezony, a to už po čtyřech zápasech.

Třinec - Dvě branky proti Brnu, dvě branky proti Plzni - to všechno z prostoru před soupeřovým brankářem. Taková byla bilance slovenského útočníka Tomáše Marcinka v Tipsport extralize před hutnickým derby mezi Oceláři a Vítkovicemi. Zdálo se, že v zápase proti Ostravanům zaznamenal dokonce hattrick, ale Marcinko tvrdí, že ne.

Marcinko zařídil Ocelářům úspěch v derby, Hradec a Olomouc poprvé vyhrály Marcinko zařídil Ocelářům úspěch v derby, Hradec a Olomouc poprvé vyhrály Čtěte zde

"Cítil jsem, že druhý gól byl můj, ale ten první tečoval Růža (Martin Růžička) nejspíš bruslí," vysvětlovala novopečená třinecká hvězda bezprostředně po zápase. "Doufám, že tuto změnu zaregistruje i pokladník," smál se Marcinko. Jeho tým uspěl potřetí v řadě a Vítkovice zdolal 3:2.

Vy jste v prvních zápasech opakoval, že nejste střelec, ale stále vám to tam padá. Jaký máte pocit z dnešního hattricku?

No, v prvé řadě to hattrick nebyl. První gól dal podle mě Růža, od něho se to odrazilo, ale to asi lidé na videu zatím neviděl. Ale o to tady vůbec nejde, my jsme vyhráli a byly to velmi těžké tři body. Vítkovice se ke konci hodně tlačily dopředu a nebýt Šimona (Hrubce), nevím, jak by se utkání vyvíjelo.

Utkání ovlivnilo hodně trestů, obě mužstva využila přesilovku. Jak jste vnímal zápas z tohoto pohledu?

Naštěstí nám přesilovky vyšly, ale mohli jsme dát i více gólů. Samozřejmě si toho vážíme i tak, ale na druhé straně jsme se museli až moc bránit. To není nejlepší, zvlášť proti Vítkovicím, které mají skvělé přesilovky, o čemž jsme se přesvědčili už v přípravě. Jak už jsem říkal, Šimon byl dnes hlavním faktorem našeho vítězství, hodně nás podržel.

Skutečně jste se ve třetí třetině soustředili tolik na obranu, anebo to bylo spíš tak, že vás Vítkovice zatlačily?

Řekl bych, že to bylo od každého trochu. Hraje se vám jinak, když vedete o dva nebo tři góly, než takhle o jeden. Hráli tam ještě nějaké přesilovky, a tak to i opticky vypadalo, že mají více ze hry. Je to větší tlak na psychiku. Mentálně se více soustředíte na obranu a v takových zápasech se vítězí opravdu těžce.

Bylo prvním rozhodujícím okamžikem neproměněné trestné střílení Szturce v první třetině za stavu 1:0?

To je další věc. Trestné střílení, ale i samostatné úniky na konci (Lev a Tybor - pozn. red.). Šimon nás mnohokrát podržel, také v předešlých zápasech nám pomohl. Velmi si toho vážíme. 

V moravskoslezském derby to jiskřilo, Třinec zlomil Vítkovice v přesilovkách V moravskoslezském derby to jiskřilo, Třinec zlomil Vítkovice v přesilovkách Prohlédněte zde

Říkal jste, že první gól byl Růžičkův, ale ten druhý byl nejdříve připsán Hrňovi. Věděl jste, že jste jeho střelu tečoval?

To jsem cítil, ano. Odrazilo se mi to asi někde od nohy. Věděl jsem, že to někde bylo, ale neřešil jsem to. Puk byl v bráně, a to je podstatné.

A jak tečoval Růžička vaši dorážku při prvním gólu?

Tuším, že bruslí. Stál tam před bránou a usměrnil to. Přiznám se, že moje střela měla jít mimo branku, a sám jsem byl překvapený, že to šlo do branky.

Bude pokladník vyžadovat sazbu za hattrick, nebo uzná vaši obhajobu?

To je dobrá otázka (smích). Už jsem slyšel v kabině nějaké narážky, ale věřím, že to upraví tak, aby to bylo spravedlivé. Ale o to nejde, člověk takové věci zaplatí rád. 

Ve dvou domácích zápasech jste už vstřelil čtyři branky. To jste se třineckým divákům tedy předvedl skvěle, že ano?

Určitě si toho vážím. Snažím se podávat co nejlepší výkony v každém zápase. Když se mi podaří vstřelit gól nebo přihrát, je to ještě plus.

Odehrál jste první ostré derby v dresu Třince. Vnímal jste, že bylo to utkání více vyhecované?

Jasně. Derby je vždy něco víc, něco speciálního. Obzvlášť, když jsou města takhle blízko sebe. Už v přípravě to bylo něco jiného než ostatní zápasy. Fanoušci byli skvělí, vzájemně se překřikovali, zimák byl plný. Vyhráli jsme, takže skvělé derby pro nás.

Potupná desítka, trapas s brankářem. Ostuda, od půlky jsem si přál konec, zní z Olomouce Potupná desítka, trapas s brankářem. Ostuda, od půlky jsem si přál konec, zní z Olomouce Čtěte zde
reklama